شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبر داد که تمامی صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم موضوع ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم که مجموع فروش کالا و ارایه خدمات آنها در سال ۱۳۹۸ حداکثر ۳۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ یعنی مبلغ 990 میلیون تومان بوده

شروط بهره‌مندی  از قانون مالیات‌های مستقیم

رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران خبر داد که تمامی صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم موضوع ماده ۲ آیین‌نامه اجرایی ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم که مجموع فروش کالا و ارایه خدمات آنها در سال ۱۳۹۸ حداکثر ۳۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ یعنی مبلغ 990 میلیون تومان بوده مشمول تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم جهت تعیین مالیات مقطوع عملکرد سال ۱۳۹۸ هستند.. به گزارش ایسنا، محمدرضا نوری در تشریح دستورالعمل رییس کل سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: تمامی صاحبان مشاغل گروه‌های دوم و سوم موضوع ماده (۲) آیین نامه اجرایی موضوع ماده (۹۵) قانون مالیات‌های مستقیم که مجموع فروش کالا و ارایه خدمات آنها در سال ۱۳۹۸ حداکثر ۳۰ برابر معافیت موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم (مبلغ ۹۹۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال) بوده مشمول این دستورالعمل هستند و در صورت تکمیل و ارسال فرم موضوع این دستورالعمل حداکثر تا پایان مرداد (۱۳۹۹) فرم مذکور در سامانه سازمان امور مالیاتی کشور قرار داده خواهد شد) از نگهداری اسناد و مدارک موضوع قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحیه مصوب ۳۱ تیر ۱۳۹۴ تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می‌شوند. رییس امور مالیاتی شهر و استان تهران ادامه داد: صاحبان مشاغلی که بر مبنای موضوع فعالیت و با استقرار محل فعالیت با دارا بودن مجوز فعالیت از مراجع ذیصلاح در عملکرد سال ۱۳۹۷ مشمول برخورداری از معافیت مالیاتی با نرخ صفر مالیاتی بوده‌اند، مشروط به حفظ ضوابط معافبت با نرح صفر مالیاتی در طی سال ۱۳۹۸، می‌توانند از مزایای این دستورالعمل استفاده کرده و عدم ارایه اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر موجب لغو معافیت آنها نخواهد شد. بدیهی است مفاد بندهای (۵) و (۶) این دستورالعمل برای اینگونه مودیان نیز جاری بوده و در صورت خروج مودی از شمول مفاد تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات‌های مستقیم، علاوه بر موارد مذکور در بندهای ۵ و۶ این دستورالعمل، از هر گونه معافیت مالیاتی با نرخ صفر مالیاتی محروم خواهند شد. وی با اشاره به نکات اصلی و کلیدی این دستور العمل، اظهار کرد: این دستورالعمل صرفا برای گروه‌های دوم و سوم موضوع آیین نامه ماده ۹۵ که میزان مجموع فروش کالا و خدمات آنها حداکثر تا ۳۰ برابر معافیت موضوع ماده ۸۴ و به مبلغ ۹۹۰۰۰۰۰۰۰۰ ریال است موضوعیت دارد؛ لذا مشاغلی که اولین سال فعالیت آنها عملکرد ۱۳۹۸ باشد مشمول دستورالعمل نبوده و بایستی اظهارنامه تسلیم کنند. وی افزود: خریداران سکه در سال ۱۳۹۸ از بانک مرکزی مشمول مفاد این دستورالعمل نیستند. نوری درباره نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن برای صاحبان مشاغلی که مجموع فروش کالا یا ارایه خدمات آنها در سال گذشته کمتر از ۹۹۰ میلیون تومان باشد از تکلیف تسلیم اظهارنامه معاف هستند و می‌توانند مالیات مقطوع را براساس این دستورالعمل بپردازند، گفت: این دستورالعمل بدین شرح است که مالیات تا ۲.۵ میلیون تومان بدون افزایش عملکرد نسبت به سال ۹۷، مالیات از ۲.۵ میلیون تومان تا پنج میلیون تومان معادل چهار درصد افزایش نسبت به سال ۹۷، مالیات بیش از پنج میلیون تومان تا ۱۰ ملیون تومان معادل هشت درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۹۷ و مالیات بیش از ۱۰ میلیون تومان معادل ۱۲ درصد افزایش نسبت به عملکرد سال ۹۷ است. طبق اعلام اداره مالیاتی شهر و استان تهران، رییس این اداره در خصوص پرداخت مالیات مقطوع این دستورالعمل گفت: صاحبان مشاغل مشمول این تبصره که توان پرداخت مالیات را به صورت یکجا تا پایان مرداد ۱۳۹۹ نداشته باشند، مالیات مقطوع را حداکثر تا پنج ماه به صورت مساوی تقسیط و پرداخت کنند.

ثبت نام آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد

جمشید انصاری رییس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه‌ملت از انتشار آگهی ثبت نام برای هشتمین آزمون استخدامی دستگاه‌های دولتی در مرداد ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد و گفت: حدود 40 هزار نفر در این آزمون استخدامی جذب می‌شوند. وی افزود: آزمون دیگری برای جذب نیرو در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار می‌شود که به منظور کسب تجربه، مقرر است این سنجش توسط مرکز آزمون وزارتخانه مذکور برگزار و حدود 2400 نفر از نیروهای قرارداد خرید خدمت جذب شوند. معاون رییس‌جمهور اضافه کرد: در صورتی که آگهی استخدامی دستگاه‌های دولتی تا پیش از 20 مرداد منتشر شود، آزمون آن در اواخر شهریور ماه یا نیمه اول مهر ماه برگزار می‌شود. انصاری در پاسخ به این پرسش که با توجه به شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری آزمون استخدامی وجود دارد؟ توضیح داد: در حال حاضر آگهی منتشر و ثبت نام از داوطلبان به عمل می‌آید تا تعداد داوطلبان مشخص شود. رییس سازمان اداری و استخدامی کشور برای برگزاری آزمون تمام پروتکل‌های مورد نظر وزارت بهداشت رعایت می‌شود، ادامه داد: ممکن است گروه‌های مختلف شغلی جدا شده و آزمون، به جای یک نوبت در در دو نوبت برگزار شود. وی تصریح کرد: تا زمان برگزاری آزمون استخدامی، سازمان سنجش آزمون‌هایی را برگزار خواهد کرد که تعداد داوطلبان آن بیشتر از آزمون استخدامی خواهد بود بنابراین تجارب لازم به دست می‌آید.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران