شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی جذب بازار سرمایه می‌شود، گفت: این حجم نقدینگی در صورت عدم جذب در بازار سرمایه می‌توانست اثرات منفی بر حوزه اقتصادی کشور داشته باشد.

روزانه ۱۵۰۰ میلیارد تومان نقدینگی جذب بورس می‌شود

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه روزانه حدود ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ میلیارد تومان منابع نقدی جذب بازار سرمایه می‌شود، گفت: این حجم نقدینگی در صورت عدم جذب در بازار سرمایه می‌توانست اثرات منفی بر حوزه اقتصادی کشور داشته باشد. محمدرضا پورابراهیمی داورانی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: حجم قابل‌توجهی از نقدینگی موجود در کشور فرصت بسیار مناسبی برای فعالان بخش خصوصی، نهادهای عمومی غیردولتی و دولت به منظور سرمایه‌گذاری در حوزه اقتصادی کشور و پروژه‌های جدید را ایجاد می‌کند. نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با بیان اینکه در این جلسه تهدیدات بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفت، افزود: تفاوت معنادار قیمت بازار و ارزش ذاتی سهام شرکت‌های بورسی موجب نگرانی اعضای کمیسیون اقتصادی است. براساس مصوبه کمیسیون اقتصادی مقرر شد برنامه پیشنهادی سازمان بورس و اوراق بهادار درباره راهکارهای مواجهه با فرصت‌های بورس و استفاده بیشتر از ظرفیت‌های بازار سرمایه در روزهای آینده به کمیسیون اقتصادی و مجلس ارایه شود.روند افزایشی در بازار بورس اگر نامتناسب با شاخص‌های سودآوری، شاخص‌های عملکردی و اقتصادی کشور باشد، موجب نگرانی جدی ما است.

وی با بیان اینکه در هفته‌های اخیر، روزانه حدود 1000 تا 1500 میلیارد تومان منابع نقدی جذب بازارسرمایه شده است، ادامه داد: این حجم نقدینگی درصورت عدم جذب در بازار سرمایه می‌توانست اثرات منفی بر حوزه اقتصادی کشور داشته باشد، اما به سمت بازار سرمایه هدایت شد.اگر منابع مذکور با واقعیت‌های اقتصادی مبنی بر تشکیل شرکت‌ها، ایجاد فرصت‌های سرمایه‌گذاری و سودآوری همخوانی داشته باشد، بزرگترین موفقیت کشور و بازار سرمایه به دست می‌آید، در غیر این صورت تهدید جدی به حساب می‌آید.

حسینی و بحرینی ناظران مجلس در شورای پول و اعتبار 

انتخاب دو نماینده مجلس از کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه به عنوان ناظر در شورای پول و اعتبار در دستور کار جلسه مجلس قرار گرفت.بر این اساس از مجموع 167 رای ماخوذه محمد حسین حسین‌زاده بحرینی عضو کمیسیون اقتصادی با 153 رای و سید شمس‌الدین حسینی عضو کمیسیون برنامه با 159 رای به عنوان ناظران مجلس در شورای پول و اعتبار انتخاب و تعیین شدند.


 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران