شماره امروز: ۵۴۷

| | |

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه توان خود به مقابله با این ویروس منحوس آمده است و باید بکوشیم بر اساس دستور فرمانده معظم کل قوا این مساله را خاتمه دهیم.

  سپاه با همه توان برای مقابله با ویروس کرونا وارد میدان شد؛ تسنیم|

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همه توان خود به مقابله با این ویروس منحوس آمده است و باید بکوشیم بر اساس دستور فرمانده معظم کل قوا این مساله را خاتمه دهیم. سردار دریادار پاسدار علی فدوی دیروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده جدید سپاه نینوای استان گلستان که به‌علت شیوع بیماری کرونا به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: این نخستین‌بار است که در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مراسم معارفه یک فرمانده استانی را به‌صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌کنیم. بعد از شکست ویروس کرونا حتماً به استان گلستان خواهیم آمد تا حضوری با سردار ملک دیدار داشته باشیم. وی با بیان اینکه سپاه با همه توان کنار مردم قرار دارد، گفت: سپاه پاسداران با همه توان خود به مقابله با این ویروس منحوس آمده است و باید بکوشیم بر اساس دستور فرمانده معظم کل قوا این مساله را خاتمه دهیم.

  تست کرونای جهانگیری منفی شد؛ پاد |

دفتر معاون اول رییس‌جمهوری در اطلاعیه‌ای ضمن قدردانی از الطاف محبت‌آمیز قشرهای مختلف مردم که در طول دو هفته اخیر پیگیر وضعیت سلامتی وی بودند، اعلام کرد: به فضل الهی اسحاق جهانگیری با بهبودی کامل در محل کار حضور یافته است. در این اطلاعیه آمده است: با قدردانی از الطاف محبت آمیز قشرهای مختلف مردم و علاقه‌مندان اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهوری که در طول دو هفته اخیر پیگیر وضعیت سلامتی ایشان بودند، به اطلاع ملت شریف ایران می‌رساند، از روز شنبه مورخ 10/١٢/98 با مشاهده آثار سرماخوردگی و با معاینه پزشک به استراحت و درمان در منزل توصیه شدند.  این اطلاعیه می‌افزاید: از آنجایی که رعایت دستورات پزشکی به ویژه در این روزها برای همه لازم الاجراست و وی نیز خود را ملزم به رعایت توصیه‌های پزشکی می‌دانند اما کارهای مرتبط با هماهنگی وزارتخانه‌ها، دستگاه‌های مسوول و استانداری‌ها به ویژه امور مربوط به مقابله با ویروس کرونا را انجام داده‌اند که به تناسب اخبار آن از طریق رسانه‌ها منتشر شد. در این اطلاعیه آمده است: به فضل الهی امروز پس از دوهفته با انجام تست کرونا و منفی شدن آن با بهبودی کامل به محل کارشان برگشتند و کار خود را از سر گرفتند.

  مرحله دوم انتخابات ۲۱ شهریورماه برگزار خواهد شد؛ وزارت کشور |

رییس ستاد انتخابات کشور از برگزاری مرحله دوم انتخابات در ۱۱ حوزه انتخابیه در ۲۱ شهریورماه با موافقت شورای نگهبان خبر داد. جمال عرف در رابطه با نتیجه پیشنهاد برگزاری مرحله دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در تاریخی غیر از ۲۹ فروردین ماه به دلیل شیوع بیماری کرونا به شورای نگهبان اظهار داشت: با توجه به کارشناسی ستاد ملی مبارزه با کرونا و ادامه این بیماری تا فروردین ماه، ما نامه‌ای را به شورای نگهبان ارسال کردیم و پیشنهاد دادیم زمان برگزاری این انتخابات را به زمان آرام‌تری انتقال دهیم. لذا دو زمان را در شهریور ماه یعنی در دو جمعه متوالی ۲۱ و ۲۸ شهریور پیشنهاد دادیم که روز گذشته شورای نگهبان با تاریخ ۲۱ شهریور ماه موافقت کرد، لذا در ۱۱ حوزه‌ای که به مرحله دوم منتقل شدند و قرار بود در ۲۹ فروردین برگزار شود را در ۲۱ شهریور ماه برگزار خواهیم کرد.

 ۲ نقاهتگاه بهبودیافتگان کرونا آماده‌سازی شد؛ باشگاه خبرنگاران |

دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله در راستای قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا، دو نقاهتگاه برای بیماران بهبودیافته آمادسازی کرد. دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌اللّه (عج) با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا از افراد تازه بهبودیافته به جامعه، اقدام به آماده‌سازی دو نقاهتگاه در مجموعه خود کرده است تا بیماران مبتلا به کرونا پس از بهبودی و با اختیار خود در حدود ۱۰ روز در این نقاهتگاه حضور داشته باشند و فرآیند‌های تکمیل درمان بر روی آنان صورت گیرد.برهمین اساس نقاهتگاه شماره یک بیمارستان بقیه‌الله (عج) با کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی بقیه‌الله (عج) با ظرفیت ۷۵ تخت خواب به بهره‌برداری رسید.براساس نظر کارشناسان، کسانی که به بیماری کرونا مبتلا می‌شوند تا ۱۰ روز پس از بهبودی امکان انتقال این بیماری به افراد سالم را دارند. از این رو لزوم رعایت نکات بهداشتی و رعایت فاصله با افراد سالم به بهبودیافتگان توصیه می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران