شماره امروز: ۵۴۷

| | |

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مراجع عظام تقلید، سیزدهم رجب،

   گفت‌وگوی تلفنی با مراجع عظام‌ تقلید درباره ضرورت مقابله کرونا؛ ایسنا|

علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در تماس تلفنی با مراجع عظام تقلید، سیزدهم رجب، سالروز ولادت مولای متقیان امام علی(ع) را تبریک گفت و گزارشی از روند اقدامات انجام شده در مقابله با شیوع ویروس کرونا در کشور ارایه کرد. رییس مجلس دیروز به مناسبت فرخنده میلاد مولی الموحدین، امام علی(ع) طی تماس تلفنی با مراجع تقلید، حضرات آیات عظام‌ صافی گلپایگانی، وحیدخراسانی، مکارم‌شیرازی، شبیری زنجانی، سبحانی، جوادی‌آملی، نوری‌همدانی، علوی‌گرگانی و مظاهری سالروز ولادت مولای متقیان حضرت امام علی(ع) را تبریک گفت و درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در سراسر کشور و شهرمقدس قم در مقابله با شیوع ویروس کرونا، روند رفع نیازمندی‌های مردم و تجهیز مراکز درمانی با ایشان گفت‌وگو کرد . در این گفت‌وگوها مراجع عظام تقلید با اظهار قدردانی از پیگیری‌های رییس مجلس و اقدامات انجام شده در کشور، بر ضرورت هرچه بیشتر رسیدگی به نیازمندی‌های عموم در شرایط کنونی و تدابیر لازم در مقابله با ویروس کرونا تاکید و برای دفع بلا و رفع بیماری از جامعه اسلامی، دعا کردند.

   ضربه به تیم تروریستی وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم (جیش العدل)؛

وزارت اطلاعات|

مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان از ضربه به تیم تروریستی وابسته به گروهک تروریستی جیش الظلم (جیش العدل) خبر داد. با اقدامات پیچیده و گسترده اطلاعاتی در آن سوی مرز یک تیم تروریستی وابسته به گروهک جیش الظلم (جیش العدل) شناسایی و به محض ورود به کشور در چتر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) قرار گرفت و در روز یکشنبه 18 اسفند 98 توسط تیم‌های عملیاتی اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان مورد ضربه واقع شد و سرتیم عملیاتی آن بنام الیاس نارویی با نام مستعار (زبیر) به درک واصل گردید. از مخفیگاه وی 2 قبضه سلاح کلاش، 10 تیغه خشاب و مقادیر متنابهی مهمات و لوازم ساخت بمب کشف گردید. معدوم الیاس نارویی از عناصر عملیاتی گروهک محسوب می‌شد که در عملیات‌های تروریستی متعددی از جمله فرماندهی حمله به سپاه نیکشهر و شهادت 2 تن از پرسنل سپاه پاسداران، مشارکت در انفجار اتوبوس محور خاش به زاهدان و شهادت ۲۷ تن از پرسنل سپاه و کاشت بمب صوتی مقابل کلانتری ۱۲ زاهدان نقش کلیدی را ایفا نموده است. نامبرده قصد داشت با شناسایی اهداف نظامی و امنیتی در شهر زاهدان از جمله سپاه سلمان سلسله اقدامات تروریستی را در قالب عملیات انغماسی طراحی و اجرا نماید که با اقدام به موقع سربازان گمنام امام زمان(عج) ناکام ماند. مدیرکل اطلاعات استان سیستان و بلوچستان گفت: همچنین در تاریخ 19/11/98 یک تیم تروریستی وابسته به گروهک‌های تروریستی که قصد انفجار بمب در جلوی کلانتری ۱۵ زاهدان را داشت توسط تیم عملیاتی اداره کل اطلاعات مورد ضربه قرار گرفت و 2 نفر از عوامل پس از زخمی شدن دستگیر و بمب کارگذاری شده ۵ کیلویی خنثی شد و از مخفیگاه آنان 30 کیلو گرم مواد پیش‌ساز بمب و تعدادی چاشنی و فتیله انفجاری کشف گردید.

   با شعر و شعار نمی‌توان بر بحرانی جهان‌گیر فائق شد؛تعادل|

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک ریاست‌جمهوری گفت: با شعر، شعار و هراس از کمک خواستن، نمی‌توان بر بحرانی جهان‌گیر فائق شد. «حسام‌الدین آشنا» دیروز با اشاره به شیوع بیماری کرونا، در حساب توییتر خود نوشت: با شعر و شعار، خودشیفتگی و دیگران را ریز دیدن، گز نکرده پاره‌کردن، ضعف پیش‌بینی و پیشگیری، شخصی‌کردن موضوعات و بخشی نگری در تصمیمات، اقدامات کوتاه‌مدت و کم‌اثر و هراس از کمک خواستن نمی‌توان بر بحرانی جهان‌گیر فائق شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران