شماره امروز: ۵۴۷

| | |

تحلیلگران رسانه‌های عرب‌زبان معتقدند که پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایران را تقویت کرده

تحلیلگران رسانه‌های عرب‌زبان معتقدند که پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای ایران را تقویت کرده و انقلاب اسلامی ایران با حفظ هویت و خط انقلابی خود توانسته است استعمارگران را عقب براند و صداقت خود را در دفاع از مساله فلسطین به اثبات رساند. به نوشته تارنمای اندیشکده سیاسی و راهبردی «الموسوعة» الجزائر، انقلاب اسلامی ایران به جنبش‌های آزادیبخش جهان در مبارزه با استکبار جهانی روح تازه‌ای دمید و ثابت کرد که اسلام دینی جهانی است و با همه به‌طور یکسان برخورد می‌کند. انقلاب اسلامی ایران با مشخص کردن دشمن از دوست هویت خود را مشخص کرد و رژیم صهیونیستی را به عنوان دشمن نخست خود معرفی کرد. از ویژگی‌های بارز این انقلاب آن است که هرچه بر دامنه تحریم‌ها علیه ایران افزوده می‌شود این کشور قدرت بیشتری از خود برای مقابله با دشمنان و شکست تحریم‌ها نشان می‌دهد. دستاوردهای نظامی‌و علمی این کشور در این زمینه شاهد مهمی است. ایرنا با بیان این مطلب در گزارشی افزود در سایه انقلاب جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شده است. همگرایی مردم این کشور، تبعیت مردم از رهبران آن، برنامه‌ریزی برای آینده و اعتماد به توان و امکانات داخلی، بومی‌سازی علم و دانش و در پیش‌گرفتن سیاست اقتصادی خردمندانه سبب شده است که ایران به یک الگو تبدیل شود. انقلاب ایران شایسته ستایش است. زیرا در نتیجه این انقلاب ایران به قدرت بزرگی تبدیل شده است و به اهداف انقلابی خود وفادار مانده است و بر عناصر قدرت خود افزوده است. این انقلاب مبارک چهره ایران و جهان را تغییر داده است و وجود سه عاملِ رهبری خردمندانه، حضور مردم و دین سبب پیروزی انقلاب شد. این کشور به یک قدرت نظامی و اقتصادی تاثیرگذار تبدیل شده است و در عرصه‌بین‌المللی وزنه سیاسی بزرگ و کارآمدی است. به نوشته خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، جنگ و توطئه‌های غرب علیه ایران از جمله فشارهای اقتصادی و سیاسی یکی پس از دیگری شکست خود را به اثبات رسانده است. تحریم‌هایی که امریکا به بهانه‌های مختلف علیه ایران اعمال می‌کند نتایجی به دنبال نداشته است، بلکه این موضوع سبب پایداری مردم ایران در رویارویی با توطئه‌های غربی شده است. یکی از دلایل شکست سیاست‌های خصمانه امریکا علیه ایران تنوع اقتصاد ایران است. امریکا در ادامه رویکرد استعماری خود برای پیش برد اهداف خود پافشاری می‌کند، اما شرط‌بندی امریکا بر ادامه تحریم‌ها، تهدیدها و تنش‌آفرینی‌های‌ با هدف شکست اراده مردم ایران با شکست روبرو شده است و ایران هنوز هم در تصمیم‌گیری‌ها و مواضع سیاسی خود با استقلال کامل به مسیر خود ادامه می‌دهد. به نوشته روزنامه «البناء»، پس از سپری شدن ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی، اکنون این کشور از هر زمان دیگری قدرتمندتر است و انقلاب این کشور از حمایت مردمی برخوردار است. این انقلاب دارای دیدگاهی راهبردی و طرحی برای پیشرفت و توسعه، آینده‌نگری، شهامت و شجاعت برای مقابله با دشمانان انقلاب است و برای مقابله با طرح‌های دشمنان سهل‌انگاری نخواهد کرد.

فلسطین طی بیش از ۴۰ سال گذشته همواره یکی از اصلی‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی بوده است. در عرصه‌های گوناگون سیاسی، دیپلماسی و افکار عمومی حمایت از فلسطین توأم با تهاجم و دشمنی همه‌جانبه با رژیم صهیونیستی به عنوان راهبردی خدشه‌ناپذیر جمهوری اسلامی ایران همواره دنبال و پیگیری شده است. به نوشته تارنمای اندیشکده سیاسی و راهبردی الموسوعه الجزائر، انقلاب ایران به هویت خود وفادار مانده است و از خط انقلابی خود منحرف نشده است و هنوز هم یاریگر مساله فلسطین است و در این زمینه کوتاهی نخواهد کرد. این کشور همواره پیشتیبان مسائل کشورهای عربی و مسلمانان بوده است و در این زمینه هیچ انعطافی از خود نشان نداده است. این کشور دارای طرح‌های سازندگی و تمدنی است و در اصول خود ثابت قدم است و نمی‌توان این کشور را با تهدید از اصول خود دور کرد.

همچنین به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه «سانا»، دستاوردهای انقلاب طی ۴۱ سال گذشته و در راس آن استقلال در تصمیم‌گیری سیاسی سبب شده است که ایران به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل شود. این موضوع سبب نگرانی کشورهای استعمارگر غربی شده است و خواب را از چشم آنها ربوده است. ایران در سیاست خود برقراری روابط خوب با همه کشورهای و حمایت از مساله فلسطین را دنبال می‌کند و این سیاست با طمع ورزی‌های امریکا و همپیمانان آن مخالف است و مانع تحقق برنامه‌های آنها در منطقه شده است. از این رو، این کشورها به‌شدت در حال دسیسه‌چینی علیه ایران هستند. تارنمای «العهد» لبنان نوشت، «حسین ابوحمدان» شهردار شهردار شهر «حرزتا» ی لبنان گفت انقلاب اسلامی ایران طی چهار دهه گذشته دستاوردهای بسیاری را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی داشته است. برجسته‌ترین دستاورد تاریخی انقلاب اسلامی قطع روابط ایران با رژیم صهیونیستی و تبدیل سفارت این رژیم به سفارت فلسطین بود. ایران طی چهار دهه گذشته همواره از گروه‌های مقاومت لبنان و فلسطین پشتیبانی کرده است و هنوز هم ایران به رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از مظلومان و مستضعفان در برابر استکبار دفاع می‌کند. به گزارش تارنمای العهد، «المطران درویش» مسوول فرهنگی جنبش امل لبنان گفت، انقلاب اسلامی بار دیگر به انسان‌ها انگیزه داد تا به درون خود نگاه کنند و توان خود را بشناسند. این انقلاب در سراسر جهان فضای فرهنگی، دینی، اجتماعی و سیاسی جدیدی را به وجود آورد. این انقلاب در برخورد با مسائل انسانی حقیقی به ویژه مساله فلسطین، صداقت خود را به اثبات رسانده و در برابر افراطی‌گری‌ها مقابله کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران