شماره امروز: ۵۴۷

رییس قوه قضاییه:

| | |

گروه ایران|در شرایطی که موضوع مقابله با مفاسد اقتصادی یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم از دستگاه قضایی است،

گروه ایران|در شرایطی که موضوع مقابله با مفاسد اقتصادی یکی از مهم‌ترین مطالبات مردم از دستگاه قضایی است، رییس قوه قضاییه می‌گوید: مبارزه با فساد اقتصادی در ذات انقلاب ما قرار داده شده و ما مبارزه خستگی ناپذیر و بی‌امان با مفسدان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد. حجت‌الاسلام رییسی همچنین تاکید می‌کند: قوه قضاییه مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون خواهد کشید. به گزارش میزان، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رییسی، در جمع اقشار مردم در مسجد حظیره یزد گفت: رهبری فرمودند که اقتصاد باید قوی باشد و این اقتصاد، اقتصادی است که تکانه‌ها در آن تأثیر نگذارد و توطئه‌های دشمن بر این اقتصاد اثرگذار نباشد .

وی تاکید کرد: اقتصادی قوی است که به دست جوانان خودمان از آن گره گشایی شود و با توطئه توطئه‌گران دچار تکانه نشود و در این عرصه ما در دستگاه قضایی خود را موظف می‌دانیم برای اینکه تلاشگران اقتصادی دچار مشکل نشوند، با فساد اقتصادی مبارزه می‌کنیم زیرا راه حمایت از اقتصاد، مبارزه با فساد است.

رییسی تصریح کرد: مبارزه با فساد اقتصادی در ذات انقلاب ما قرار داده شده و ما مبارزه خستگی ناپذیر و بی‌امان با مفسدان را تا حصول نتیجه ادامه خواهیم داد. رییس قوه قضاییه تاکید کرد: در کنار دستگیری و معرفی مفسدان، گزارش میزان بازگشت پول‌های به تاراج رفته به بیت‌المال را نیز ارایه خواهیم داد. وی عنوان کرد: اراده جدی ما به لطف پروردگار و به لطف مردم، اراده دستگاه قضا این است که مال حرام را از حلقوم حرام خواران بیرون بکشیم. رییسی ادامه داد: گرفتار حاشیه‌ها و حاشیه‌سازی‌ها نمی‌شویم زیرا ماموریت اصلی خود را می‌دانیم و می‌دانیم آنچه در مردم امیدآفرین است، انجام ماموریت ما در اجرای حق و حقیقت و مبارزه با فساد است و در این مسیر دچار سستی نخواهیم شد.

   رشد در همه زمینه‌ها

رییس دستگاه قضا با اشاره به سخنان همسر شهید مدافع حرم و پدر شهید سانحه هوایی پرواز اوکراینی افزود: این سخنان نشان از بصیرت و ولایتمداری خانواده‌های شهدا دارد و امیدواریم بتوانیم قدردان خانواده شهدا باشیم. رییسی عنوان کرد: آنها که قدرت خود را کم می‌دانند، بدانند که ما می‌توانیم و شهید سلیمانی شاخص ما می‌توانیم بود و او معتقد بود که با اتکال به خداوند متعال می‌توان کارهای بزرگی کرد همچنانکه ریشه داعش را کند و باور خود را عملی کرد.

وی عنون کرد: با تکیه بر مکتب شهید سلیمانی، همه کسانی که در عرصه‌های سیاسی و اقتصادی و فرهنگی تلاش می‌کنند بدانند که با اتکا به خدا و اعتماد به نفس می‌توان این کشور را پیش برد و می‌توان از موانع با موفقیت عبور کرد، آنها که در موفقیت ما تردید دارند که آیا می‌توانیم با تهدیدها و تحریم‌ها می‌توانیم موفق خواهیم شد یا نه، با تکیه بر مکتب شهید سلیمانی باید بگوییم که ما می‌توانیم. رییسی تصریح کرد: با نگاه به شهید سلیمانی و شهید سلیمانی‌ها و شهدای مدافع حرم باید در این مسیر بهترین راه برگزینیم، ما اکنون در تحریم هستیم اما آیا می‌توان با این میثاق شکنان مذاکره کرد، راه دیگری هم وجود دارد که آن دور زدن تحریم‌هاست که اقدام پسندیده‌ای است که باید از کسانی که زندگی مردم را تسهیل می‌کنند، تشکر کرد و در این زمینه باید تلاش کرد که تحریم در زندگی مردم تأثیر نگذارد. وی افزود: راه سوم که راه انتخابی ماست، این است که یک اقتصاد مقاوم داشته باشیم که تمام تحریم‌ها پشت سر گذاشته شود و هیچ تحریم و تهدیدی بر این اقتصاد تأثیرگذار نباشید.

   فعالان اقتصادی نباید به دلیل مشکلات

و کمبودها دلسرد شوند

بعد از رییس قوه قضاییه و در ادامه سفر به یزد حجت‌الاسلام منتظری نیز در نشست فعالان اقتصادی این استان با حضور داستان کل کشور شرکت کرد. در این نشست که بیش از 200 نفر از فعالان اقتصادی استان حضور داشتند، ۱۰ نفر از فعالان اقتصادی به بیان مشکلات، پیشنهادات، راهکارها و نظرات خود در حوزه اقتصادی پرداختند. دادستان کل کشور هم در نشست فعالان اقتصادی استان یزد گفت: فعالان اقتصادی هیچ‌گاه نباید به دلیل مشکلات و کمبودها دلسرد شوند

دادستان کل کشور در این نشست پس از استماع سخنان فعالان اقتصادی استان یزد گفت: این نظام بحمدالله تاکنون پشتوانه مردمی خود را داشته و از طریق این پشتوانه مردمی موفقیت‌های زیادی را کسب کرده است که یکی از نمونه‌های حضور مردم در صحنه حماسه آفرینی آنان در تشییع پیکر شهید قاسم سلیمانی بود. اوافزود: اکنون شما فعالان اقتصادی کسانی هستید که می‌توانید در جنگ اقتصادی که دشمن علیه کشور ما به راه انداخته است یک نقش مهم و پررنگ ایفا کنید. در شرایط جنگ 8 ساله ما با دست خالی با دشمن تا دندان مسلح جنگیدیم و پیروز شدیم و اکنون هم در جنگ اقتصادی می‌توانیم دوباره با عزت و شرافت از پس این دشمن برآییم. وی خطاب به این فعالان اقتصادی افزود: هیچ‌گاه به دلیل مشکلات، کمبودها، سختی‌ها، سوءمدیریت‌ها و برخی رفتارها دلسرد نشوید. دادستان کل کشور تصریح کرد: اگر شرایط اکنون را با شرایط دوران دفاع مقدس مقایسه کنیم قطعا وضعیت ما در خصوص اقتصاد بسیار بهتر از آن زمان است. چون در دوران جنگ هشت ساله بنده مسوولیت‌هایی داشتم و نسبت به مشکلات و کمبودهای آن زمان آگاه هستم و لذا با قاطعیت می‌گویم که مشکلات کنونی ما در حوزه اقتصاد بسیار کمتر از دوران جنگ است. منتظری ادامه داد: در این مسیر همه باید کمک کنند و هیچ قصوری از ما مسوولان پذیرفته نیست و اگر اقدامات ما به گونه‌ای باشد که موجب شود چوب لای چرخ اقتصاد برود باید در محضر خدا پاسخگو باشیم. وی بر حمایت دستگاه قضایی از فعالان اقتصادی تأکید کرد و گفت: من مجددا اعلام می‌کنم که ما در دستگاه قضایی وظیفه داریم تمام توان خود را به کار بگیریم تا در خدمت شما فعالان اقتصادی باشیم اگر چه این موضوع وظیفه مستقیم ما در دستگاه قضایی نیست؛ اما بر اساس سیاست مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید‌کنندگان و فعالان اقتصادی ما هم متعهد شده‌ایم که به صورت تمام قد در خدمت اقتصاد و درکنار دولت باشیم تا هر کاری که از دستمان بر می‌آید جهت رفع مشکلات اقتصادی کشور انجام دهیم. وی بیان کرد: این را بدانید که تصمیم جدی و قطعی قوه قضاییه مبارزه با فساد است و این فساد چه در درون قوه قضاییه باشد و چه بیرون از آن با آن برخورد قاطع خواهد شد. دادستان کل کشور در ادامه به مساله نظام بانکی کشور که مورد اشاره اکثر فعالان اقتصادی هم بود اشاره داشت و افزود: بدون تردید نظام بانکی ما نیاز به اصلاح دارد و یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری به شورای هماهنگی اقتصاد هم همین موضوع بوده است که نظام بانکی باید اصلاح شود البته در دولت و بانک مرکزی هم اقداماتی صورت گرفته است که البته هنوز به نتیجه نرسیده است و علت آن هم این است که این کار بسیار پیچیده و زمانبر و حساس می‌باشد. دادستان کل کشور بیان کرد: شما عزیزان و تولید‌کنندگان در جهت قیمت‌گذاری، کیفیت کار، سود کالاها می‌توانید در کار مردم گره گشایی داشته باشید. حجت‌الاسلام والمسلمین منتظری در جریان سفر به استان یزد از کارخانه تولیدی یزد باف بازدید کرد. وی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این کارخانه، طی نشستی با مدیرعامل به بررسی مشکلات آن پرداخت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران