شماره امروز: ۵۴۷

| | |

روحانی رییس‌جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.

  «روحانی» یک قانون مصوب مجلس  را ابلاغ کرد؛ پاد|

روحانی رییس‌جمهور، یک قانون مصوب مجلس را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد. براین اساس، در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی ایران، رییس‌جمهور «اصلاحیه‌های قانون موافقتنامه موقت تشکیل منطقه آزاد تجاری بین جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو» را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.

  پرونده محمدعلی نجفی به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شد؛ میزان|

وکیل مدافع محمدعلی نجفی از ارجاع پرونده موکلش به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشورخبر داد. حمیدرضا گودرزی در این باره اظهار کرد: پس از فرجام خواهی ما نسبت به رای صادره، پرونده به شعبه ۴۱ دیوان عالی کشور ارجاع شده و شعبه مذکور در حال بررسی است. وی افزود: ما وثیقه را معرفی کردیم ولی دادگاه از پذیرش وثیقه امتناع کرده است و تا هفته گذشته تلاش ما در این زمینه به نتیجه نرسید. با اینکه رییس قوه قضاییه گفته که قضات حتی در روزهای تعطیل هم وثیقه را بپذیرند من نمی‌دانم که چرا وثیقه ما پذیرفته نشده است. وکیل مدافع محمدعلی نجفی با طرح این سوال که دیوان عالی کشور چه زمانی رای را صادر می‌کند؟ گفت: شعبه ۴۱ دیوان عالی در روند گذشته خیلی با طولانی و تاخیر پرونده را رسیدگی نکرد؛ بلکه صریح پرونده را مطالعه کرد و تصمیم گرفت؛ لذا امیدواریم در هفته‌های آینده رای صادر شود. وی یادآور شد: رای صادره برخلاف قوانین موضوعه از جهات عدیده‌ای است و امیدواریم که رای نقض شود.

   هند می‌تواند در کاهش تنش  درخلیج‌فارس نقش  داشته باشد؛ ایرنا|

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران که برای شرکت در کنفرانس بین‌المللی «رایسینا» وارد هند شد دیروز در مصاحبه با رسانه‌های هندی اعلام کرد: هند می‌تواند در کاهش تنش‌ها در خلیج فارس ایفای نقش کند. شبکه خبری «ان‌دی‌تی‌وی» دراین زمینه به نقل از ظریف گزارش داد: هند یک بازیگر مهم است و این کشور می‌تواند برای کاهش تنش در خلیج فارس ایفای نقش کند. هند در واکنش به تنش‌های اخیر میان ایران و امریکا اعلام کرد: دهلی نو خواهان کاهش هرچه زودتر تنش‌ها در خاورمیانه است. ۷۰ درصد از نیاز این کشور به نفت از منطقه خاورمیانه تامین می‌شود و همچنین بیش از ۸ میلیون هندی در کشور‌های حوزه خلیج فارس زندگی و یک درآمد ۷۰ میلیارد دلاری برای هند به ارمغان می‌آورند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران