شماره امروز: ۵۴۷

رییس‌جمهوری در منزل سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی :

| | |

در شرایطی که هنوز داغ شهادت سردار سپهبد سلیمانی برای ایرانیان تازه می‌نماید و ردپای این مصیبت در روح و روان مردم باقی است،

در شرایطی که هنوز داغ شهادت سردار سپهبد سلیمانی برای ایرانیان تازه می‌نماید و ردپای این مصیبت در روح و روان مردم باقی است، رییس‌جمهوری با حضور در منزل سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و در دیدار با اعضای خانواده شهید، شهادت آن سردار سرافراز و شجاع اسلام را به خانواده وی تبریک و تسلیت گفت.دیداری که در جریان آن ضمن بازخوانی بخشی از تلاش‌ها و مجاهدت‌های سردار شهید برای گسترش صلح و ثبات در منطقه و حرکت به سمت آبادانی، مسیر آن شهید همام را روشن و ماندگار توصیف کردند. روحانی همچنین با تاکید بر حق ملت ایران در خونخواهی و انتقام از خون سردار سلیمانی اعلام کرد که انتقام خون این سردار رشید اسلام ستانده خواهد شد. رییس‌جمهوری در این دیدار با تجلیل از مجاهدت‌ها، فداکاری‌ها و ایثار سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی تاکید کرد: شهید سلیمانی در تاریخ ملت ایران و آزادی ‌خواهان جهان سرافراز و جاودانه خواهد ماند. رییس‌جمهور با اشاره به اینکه امروز نه تنها ملت ایران، بلکه همه مردم مسلمان و آزادی‌خواه جهان داغدار از دست دادن این شهید بزرگوار هستند، اظهار داشت: با اینکه مردم ابعاد جهاد و فداکاری‌های او را می‌شناسند اما باید اقدامات و کارهای عظیم او برای همگان روشن شود. روحانی با بیان اینکه سلیمانی سرداری بود که در این ۳۸ سال هیچگاه از مرکب جهاد پیاده نشد و تلاش و فداکاری او شبانه‌روزی بود، خاطرنشان کرد: خدمات این شهید بزرگوار در راستای تامین امنیت کشور و منطقه به ویژه برای مردم عراق، سوریه، یمن، لبنان و افغانستان فراموش نشدنی است.

رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه یاد و نام این شهید بزرگوار از دل‌ ملت ایران بیرون نمی‌رود و ماندگار خواهد شد، افزود: این جنایتی که امریکا مرتکب شد در تاریخ بزرگ‌ترین جنایت‌های فراموش نشدنی آنان علیه ملت ایران باقی خواهد ماند. روحانی تاکید کرد: امریکایی‌ها نفهمیدند که چه خطای بزرگی را مرتکب شدند؛ آنها آثار این اقدام جنایتکارانه را نه فقط امروز بلکه در طول سال‌های آینده هم خواهند دید. رییس‌جمهور ادامه داد: بی‌تردید امریکا امروز به مراتب در میان مردم ایران و عراق منفورتر شده است. روحانی با بیان اینکه جایگاه و مقام سردار سلیمانی چیزی جز شهادت آن هم به دست بزرگ‌ترین تروریست تاریخ نبود، گفت: همه نیروهای امریکایی با آماده‌باش کامل دست به دست هم دادند تا این سرمایه بزرگ را از ما و ملت‌های مسلمان بگیرند. رییس‌جمهور با اشاره به اینکه خداوند این فقدان را جبران خواهد کرد، افزود: جوانان عزیز ایران پیرو و عاشق راه سردار سلیمانی بوده و ان‌شاءالله ده‌ها سردار سلیمانی در این کشور ساخته می‌شوند. روحانی با بیان اینکه جای خالی سردار سلیمانی به راحتی پر نمی‌شود چراکه او نه تنها یک فرمانده جنگی و طراح عملیات‌های بزرگ بود بلکه یک سیاستمدار و استراتژیست بی‌نظیر و با استعدادی بود. رییس‌جمهور ادامه داد: شهید سلیمانی همواره برای ملت‌های مظلوم و امنیت کشورهای منطقه تلاش کرد و امروز همه مسلمانان و آزادگان جهان داغدار او هستند. روحانی با اشاره به حضور شجاعانه سردار سلیمانی در مبارزه با تروریست‌های داعش و دفاع از حریم اهل بیت (ع) گفت: جایگاه و اقدامات او برای تاریخ ما فراموش نشدنی است و سردار سلیمانی جاودانه تاریخ ایران خواهد بود.

رییس‌جمهور حق ملت ایران در خونخواهی و انتقام خون سردار سلیمانی را حقی به جا و حتمی دانست و اظهار داشت: انتقام خون شهید سلیمانی آن روزی ستانده می‌شود که ببینیم با ادامه مجاهدت‌ها دست خبیث امریکا برای همیشه از منطقه کوتاه شده است. روحانی با بیان اینکه باید تلاش کنیم تا شرمنده خون شهیدان نباشیم، تاکید کرد: ملت ایران با بزرگواری و حضور پر شور خود در مراسم تشییع سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ارادت خود به راه شهیدان را به نمایش خواهند گذاشت. رییس‌جمهور افزود: دشمنان ملت ایران از اقدامات و برنامه‌ریزی‌های سردار سلیمانی در مسیر توسعه ثبات و امنیت منطقه بسیار عصبانی بودند چرا که با درایت او برنامه‌ریزی و توطئه دشمنان خیلی زود برملا می‌شد و به همین دلیل او را مظلومانه و با خباثت به شهادت رساندند. سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مجاهد عالی مقام ابومهدی المهندس معاون حشد الشعبی عراق و همراهان آنان سحرگاه جمعه در حمله تروریستی و جنایتکارانه نیروهای امریکا در بغداد به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران