شماره امروز: ۵۴۷

واکنش‌ها نسبت به حمله امریکا به مواضع حشدالشعبی :

| | |

کمتر از 24 ساعت بعد از حمله امریکا به مقر نیروهای حزب‌الله در عراق واکنش‌ها همچنان نسبت به این نوع رفتارهای پرخطر ایالات متحده در منطقه ادامه دارد.

کمتر از 24 ساعت بعد از حمله امریکا به مقر نیروهای حزب‌الله در عراق واکنش‌ها همچنان نسبت به این نوع رفتارهای پرخطر ایالات متحده در منطقه ادامه دارد. رفتارهای خطرناک و غیر معقولی که یک روز با حمله به نیروهای دولتی در سوریه ظهور و بروز پیدا می‌کند روز دیگر در حمایت از جنایات عربستان سعودی در یمن متبلور می‌شود و هنگامه‌ای دیگر به حمله به نیروهای مردمی در عراق جلوه‌گر می‌شود. در واکنش به این رفتارها سخنگوی وزارت امور خارجه ایران تجاوز نظامی امریکا به خاک عراق و حمله به مواضع حشد الشعبی را مصداق بارز تروریسم برشمرد و آن را به‌شدت محکوم کرد. سید عباس موسوی سخنگوی وزارت‌ امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تجاوز نیروهای امریکا به خاک عراق و حمله به مواضع نیروهای حشد الشعبی را مصداق بارز تروریسم خواند و آن را به‌شدت محکوم کرد. سخنگوی وزارت امور خارجه از امریکا خواست تا به استقلال، حاکمیت و یکپارچگی ارضی عراق احترام گذاشته و دخالت خود را در امور داخلی این کشور متوقف کند. موسوی با اشاره به دروغ بودن ادعای امریکا در مبارزه با تروریسم اظهار داشت: این حملات بار دیگر ادعای دروغ امریکا در مبارزه با گروهک تکفیری داعش را اثبات کرد به‌طوری که ایالات متحده، مواضع نیروهایی را هدف قرار داده است که در طول سال‌های گذشته ضربات سنگینی به تروریست‌های داعش وارد کرده‌اند. سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه تصریح کرد: امریکا با این حملات، حمایت قاطع خود را از تروریسم و بی‌توجهی به استقلال و حاکمیت کشورها نشان داده است و باید مسوولیت تبعات این اقدام غیرقانونی خود را بپذیرد. سخنگوی دستگاه دیپلماسی حضور نیروهای خارجی در منطقه را موجب ناامنی، تشنج و بحران خواند و تاکید کرد: امریکا باید به حضور اشغالگرانه خود پایان بدهد. موسوی در خاتمه با اعلام حمایت ایران از استقلال، تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق، با خانواده شهدا و مجروحان این حمله تروریستی امریکا ابراز همدردی کرد.

  واکنش سپاه به حمله امریکا به پایگاه‌های حشد الشعبی

سپاه پاسداران نیز در بیانیه‌ای با محکومیت اقدام امریکا در حمله به پایگاه‌های حشد شعبی عراق، پاسخگویی به این حمله را حق طبیعی مردم و نیروهای مدافع عراقی دانست. به گزارش فارس، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بیانیه‌ای با محکومیت اقدام امریکا در حمله به پایگاه‌های حشد شعبی عراق، پاسخگویی به این حمله را حق طبیعی مردم و نیروهای مدافع عراقی دانست.

در این بیانیه آمده است: حمله هوایی تروریست‌های متجاوز امریکایی به پایگاه‌های حشد الشعبی که منجر به شهادت و مجروحیت تعدادی از رزمندگان مقاومت و بسیج مردمی عراق گردید، نقض حاکمیت ملی این کشور محسوب شده و بار دیگر نشان داد امریکا عامل اصلی ناامنی، هرج و مرج، تشنج و آتش افروزی در این منطقه است.

این بیانیه می‌افزاید: حشد الشعبی مقدس عراق از اصیل‌ترین و فداکار‌ترین نیروهای جبهه مقاومت اسلامی است که مردم شریف این کشور حماسه آفرینی‌های ماندگار و سرنوشت‌ساز آن در مقابله با داعش و تروریسم تکفیری را هرگز فراموش نکرده و آن را الهام‌بخش تداوم مبارزه با ناامنی و حضور بیگانگان در سرزمین خود می‌دانند. این بیانیه با محکومیت شدید این اقدام تجاوز گرانه و جنایتکارانه، شهادت رزمندگان غیور و شجاع حشدالشعبی را به مرجعیت معظم، ملت مظلوم، دولت و آحاد فرماندهان و نیروهای بسیج مردمی عراق تبریک و تسلیت گفته و اخراج و بیرون راندن تروریست‌های اشغالگر امریکایی را ضامن تحکیم ثبات و امنیت پایدار در این کشور اسلامی قلمداد و تصریح کرده است: قطعا هیچ ملت آزاده و مستقلی برنمی‌تابد فرزندانش، هدف خوی تجاوزگری و جنایت پیشگی بیگانگان قرار گیرد و به‌طور طبیعی مردم رشید و حشد الشعبی قهرمان عراق، بر اساس قوانین و منشورهای بین‌المللی، حق انتقام و پاسخگویی به جنایت بزرگ اخیر امریکایی‌ها را برای خود محفوظ و مسلم می‌دانند. در پایان این بیانیه تاکید شده است: رژیم جعلی و کودک‌کش صهیونیستی نیز از اقدام شیطان بزرگ و تروریست‌های امریکایی خرسند نباشند زیرا امت اسلامی قدر فرزندان خود در جبهه مقاومت را دانسته و سایه خشم و اراده مقدس ضد صهیونیستی را بر سر اشغالگران قدس شریف گسترده‌تر خواهد ساخت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران