شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان همراه با تیم اقتصادی که او را در سفر به فرانسه همراهی می‌کردند به رایزنی با مقامات این کشور پرداخت

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان همراه با تیم اقتصادی که او را در سفر به فرانسه همراهی می‌کردند به رایزنی با مقامات این کشور پرداخت . به گزارش باشگاه خبرنگاران در مذاکرات فشرده اخیر ایران و فرانسه که در سطح کارشناسان ارشد دو کشور به سرپرستی عراقچی برگزار شد معاونان بانک مرکزی وزارت نفت و بهرام قاسمی سفیر کشورمان در پاریس هم حضور داشتند. این رایزنی‌ها بیش از ۱۰ ساعت به طول انجامید و طی آن جزییات سناریو‌های محتمل برای پیشبرد ابتکار مطرح شده بین روسای جمهور ایران و فرانسه به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفت و نحوه تامین مطالبات و منافع ایران در برجام محور اصلی این مذاکرات بود. در پایان مقرر شد طرفین ضمن تداوم کار فشرده روی این سناریوها، رایزنی‌های خود با سایر طرف‌های ذی‌ربط را نیز افزایش داده و به گفت‌وگو‌های مستمر با یکدیگر در سطوح مختلف ادامه دهند. سفارت کشورمان در فرانسه پس از این رایزنی‌ها در صفحه توییتر خود نوشت: بعد از چند ماه، همچنان مذاکرات و تماس‌ها بین ایران و فرانسه در سطوح مختلف و به صورت فشرده ادامه دارد. روز دوشنبه هیات‌های ایرانی- فرانسوی به مدت ۱۰ ساعت به صورت فشرده گفت‌وگو کردند.

عراقچی در ادامه رایزنی‌های اروپایی خود دیروز پاریس را به مقصد اسلوونی ترک کرد تا علاوه بر دنبال کردن مذاکرات سیاسی در فروم راهبردی بِلِد، به اسلوونی رود. وزیر امور خارجه کشورمان نیز اول شهریور در سفری به پاریس علاوه بر ملاقات با همتای فرانسوی خود با امانوئل ماکرون رییس‌جمهور این کشور هم رایزنی کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران