شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسوولان در چهار مرحله تعریف شده که گام اول آن امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌های افراد است.

سخنگوی قوه‌قضاییه گفت: سامانه ثبت اموال و دارایی‌های مسوولان در چهار مرحله تعریف شده که گام اول آن امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌های افراد است. به گزارش تسنیم، غلامحسین اسماعیلی در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به فعال شدن سامانه ثبت اموال مسوولان اظهار کرد: همان‌گونه که در آغاز دوره مسوولیت جدید، ریاست قوه قضاییه وعده داده بود سازو‌کار اجرای قانون نحوه رسیدگی به اموال و دارایی‌های مقامات و مسوولان را عملیاتی و اجرایی کند، ابتدا آیین‌نامه این قانون تنظیم و در آن پیش بینی شد ظرف دو ماه، سامانه ثبت اموال و دارایی‌هایی مقامات و مسوولان از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه بارگذاری و آماده ثبت اطلاعات و اموال مشمولان قانون شود. وی با بیان اینکه این سامانه از سوی مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه‌قضاییه مهیا و بارگذاری شده است گفت: فرآیند جامع این سامانه در چهار گام تعریف شده است. گام اول این سامانه امکان ثبت نام و درج اموال و دارایی‌های افراد است که گزارش آن در جلسه روز گذشته مسوولان عالی دستگاه قضایی ارایه شد.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه اظهاراتش افزود: البته مقرر شده برای ارتقای گام اول و اجرای گام‌های بعدی و فراهم شدن امکان دسترسی بهتر مقامات ذی‌ربط به سامانه، مرکز آمار ‌و فناوری قوه‌قضاییه حسب دستور رییس دستگاه قضا، اقدامات تکمیلی در این مورد انجام دهد و گزارش آن را به صورت مبسوط در جلسه بعدی شورای عالی قوه قضاییه ارایه کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران