شماره امروز: ۵۴۷

| | |

وزیر اطلاعات می‌گوید: وزارت اطلاعات به صورت ریشه‌ای با تروریسم مبارزه می‌کند و هیچ زمانی نباید تروریسم به صورت پایان یافته تلقی شود.

   کشف محموله یک تنی هرویین توسط وزارت اطلاعات؛روابط عمومی واجا|

وزیر اطلاعات می‌گوید: وزارت اطلاعات به صورت ریشه‌ای با تروریسم مبارزه می‌کند و هیچ زمانی نباید تروریسم به صورت پایان یافته تلقی شود. سید محمود علوی در سفر به آذربایجان‌غربی، به کشف محموله حدود یک تنی هرویین در استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه نیروهای اطلاعاتی به بلوغ بالایی رسیده و چندین اقدام ضدجاسوسی را شاهد بودیم. وی با تاکید بر اینکه در زمینه مبارزه با تروریسم، وزارت اطلاعات حرف نخست را می‌زند، تصریح کرد: هم‌اکنون شاهد هستیم که نفس تروریست‌ها گرفته شده و هیچ زمانی نیز نباید تروریست پایان یافته تلقی شود و هر زمانی که تروریست‌ها از نفس می‌افتند کمتر موفق به اقدامات تروریستی می‌شوند. وزیر اطلاعات تاکید کرد: بی‌شک وزارت اطلاعات به صورت ریشه‌ای با تروریسم مبارزه می‌کند و در رابطه با کشف یک تن هرویین نیز، تنها افراد ایرانی در این کار دخیل نبوده، بلکه از کشورهای دیگر نیز در این کار دست داشتند و آنها نیز باید بدانند که ایران کشوری نیست که بتوانند از آن برای تحقق منویات شوم خود در زمینه سوداگری استفاده کنند.

   کارهای صدور رای پرونده جعبه سیاه بابک زنجانی انجام شده است؛ایسنا|

سخنگوی قوه قضاییه درباره اینکه رای پرونده جعبه سیاه بابک زنجانی صادر شده است یا خیر؟ گفت که کارهای آن انجام شده است. غلامحسین اسماعیلی در حاشیه مراسم ختم والده حجت‌الاسلام شهریاری رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه درباره اینکه آیا حکم پرونده علیرضا زیباحالت منفرد جعبه سیاه بابک زنجانی صادر شده است یا خیر گفت: کارهای آن انجام شده، ولی باید از قاضی صلواتی بپرسم که آیا رای صادر شده یا خیر. طبق اعلام جعفری دولت‌آبادی دادستان وقت تهران، این فرد در خرید و فروش محموله‌های نفتی بابک زنجانی نقش داشته و پس از تأسیس بانک اف.‌ای.‌ای. بی، پروژه بابک زنجانی تکمیل شد؛ چراکه این پروژه یک بانک کم داشت که با کمک «ع. ز. م» خریداری شد تا در بستر آن، بابک زنجانی اقدامات مجرمانه‌اش را انجام دهد.

   لیست کریمی قدوسی با لیست کمیته تحقیق و تفحص متفاوت است؛ایرنا|

عضو کمیته تحقیق و تفحص از مدیران دوتابعیتی گفت: ظاهرا همه اسامی منتشر نشده است. چون ۹۳ اسم در تحقیق و تفحص مشخص شد. ۷-۸ اسم دیگر هم دستگاه‌های دولتی دادند. اینکه این لیست حدود ۷۰ اسم دارد، یعنی همه اسامی را آقای کریمی قدوسی منتشر نکرده‌اند. حسینعلی حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که بر خلاف مصاحبه‌های پیشین وی، لیست منتشر شده اختصاص به مدیران ارشد ندارد، گفت: تحقیق و تفحص در خصوص مدیران بود و در میانشان اگر افرادی پیدا شدند که بالاخره مسوولیت دارند و دولتی هستند، هم قیده شده است.

   آخرین چیزی که دنیا به آن نیاز دارد درگیری در خلیج فارس است؛برنا|

پس از بالا گرفتن تنش میان ایران و امریکا در خلیج فارس، دبیرکل سازمان ملل متحد در مورد افزایش تنش‌ها در این منطقه هشدار داد. «آنتونیو گوترش»، در نیویورک به خبرنگاران گفت: نگران افزایش تنش‌ها در خلیج فارس است. او تأکید کرد: حتی “یک محاسبه بسیار کوچک اشتباه می‌تواند به یک درگیری بزرگ بینجامد. “ گوترش از همه طرف‌ها خواست، جلوی کشتیرانی در تنگه هرمز را نگیرند و حداکثر خویشتن‌داری را از خود نشان دهند. او هشدار داد: «آخرین چیزی که دنیا به آن نیاز دارد یک درگیری بزرگ در خلیج فارس است که می‌تواند تأثیراتی عظیم روی اقتصاد و امنیت جهانی داشته باشد.»

   در ایران شلدون ادلسون نیست، پول سعودی هم نیست؛تعادل|

مشاور رییس‌جمهور خطاب به ترامپ، در توییتر نوشت: «در ایران شلدون ادلسون نیست، پول سعودی هم نیست، مایک پمپئو بی‌کفایت هم نیست. حسام الدین آشنا خطاب به ترامپ، در توییتر نوشت: «در ایران شلدون ادلسون نیست، پول سعودی هم نیست، مایک پمپئو بی‌کفایت هم نیست و تیم ب جنگ طلب هم نیست که تصمیم‌گیرنده باشند. مردم ایران خودشان تصمیم می‌گیرند و وزیر خارجه ظریف نماینده همه ماست: رهبر معظم انقلاب، رییس‌جمهور روحانی و سردار سلیمانی.»  ادلسون، سرمایه‌دار صهیونیست و حامی اصلی ترامپ است.

 ایران به‌دنبال مذاکره است؛ باشگاه خبرنگاران|

رییس‌جمهور امریکا که تاکنون بارها مدعی شده دولتش برای مذاکره بدون پیش‌شرط با ایران آمادگی دارد، این‌بار گفت تهران اکنون به دنبال مذاکره با او است! «دونالد ترامپ»، در اجتماع هواداران خود در شهر «سینسیناتی» در ایالت اوهایو گفت: به یاد داشته باشید من گفته‌ام که ایران نسبت به ۲ سال و نیم گذشته کشور متفاوتی شده است. زمانی که من به قدرت رسیدم ایران در همه جا بود، اما آنها هم‌اکنون خواهان مذاکره هستند. وی سپس با افتخار به عهدشکنی و خروج از برجام، گفت: من امریکا را از توافق اتمی وحشتناک با ایران خارج کردم. من برای حفاظت از امنیت امریکا از توافق اتمی وحشتناک با ایران خارج شدم. این یک توافق وحشتناک احمقانه بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران