شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148461 | |

مدیرکل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سیاست امریکا درقبال ایران را فاقد عقلانیت و مبنای حقوقی دانست و تاکید کرد که وضعیت کنونی پیرامون ایران یک بن بست است.

مدیرکل پیشین آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سیاست امریکا درقبال ایران را فاقد عقلانیت و مبنای حقوقی دانست و تاکید کرد که وضعیت کنونی پیرامون ایران یک بن بست است. به گزارش ایسنا، محمد البرادعی در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی به انتقاد از سیاست‌های امریکا درقبال ایران پرداخت و گفت که از نظر او، واشنگتن در حال استفاده از شیوه القای حس غرق شدن (غرق شدن مصنوعی) برای ایران است.

البرادعی که در کنار هانس بلیکس هدایت بازرسان تسلیحاتی سازمان ملل در عراق را بر عهده داشت، با تاکید بر اینکه سیاست امریکا در قبال ایران فاقد عقلانیت و مبنای حقوقی است، گفت که اوضاع کنونی برای او یادآور روزهای پیش از جنگ عراق است. وی تصریح کرد: آنهایی که من پیش‌تر بهشان می‌گفتم دیوانه، دارند برای رویارویی تلاش می‌کنند، از امکانات نظامی صحبت می‌کنند و به دنبال راه رویارویی و خشونت هستند. اگر هدف آنها این است که وارد جنگ شوند، پس دارند کارشان را عالی انجام می‌دهند. مدیرکل پیشین آژانس افزود: به نظر من مشکل اصلی کنار کشیدن امریکا از توافق هسته‌ای است. توافقی که صد در صد کارساز بوده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران