شماره امروز: ۵۴۷

وزیر دفاع با اشاره به تهدیدات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی:

| کدخبر: 148385 | |

وزیر دفاع گفت: هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان‌شکن و پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

وزیر دفاع گفت: هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان‌شکن و پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی تهدید اخیر نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس را مصداق آشکار و صریح نقض بند 4 ماده 2 منشورسازمان ملل متحد در عدم تهدید و توسل به زور علیه سایر کشور‌های عضو سازمان ملل متحد از جمله کشورهای منطقه و ایران دانست.

وی با اشاره به سخنان نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس در پایگاه هوایی (نواتیم) که یک کشور عضو سازمان ملل و عضو ان‌پی‌تی را به‌طور مشخص مورد تهدید هسته‌ای و نظامی قرار داده بود را نهایت بی‌شرمی برشمرد و تأکید کرد: ایران با حفظ حق دفاع مشروع مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام و رهنامه دفاعی کشور و همچنین ماده 51 منشور ملل متحد؛ از چنان آمادگی و اقتدار توسط نیروهای مسلح ایران برخوردار است که هر دشمنی در هر سطحی قصد تجاوز به حریم و تمامیت ارضی کشور مقدس ایران را داشته باشد با پاسخ قاطع، دندان‌شکن و پشیمان‌کننده مواجه خواهد شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از وزارت امور خارجه خواست همان‌گونه که تاکنون پیگیری‌های حقوقی را نسبت به رفتارهای تهدید‌آمیز رژیم اشغالگر قدس از طریق مراجع بین‌المللی از جمله سازمان ملل متحد و شورای امنیت صورت داده است، خواستار پاسخگویی جدی مجامع بین‌المللی به این رفتارهای هنجارشکن و مخاطره‌آمیز بر اساس اصول و موازین صلح و امنیت جهانی باشد تا به عنوان سند رسمی در سازمان ملل متحد منتشر و ثبت شود.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران