شماره امروز: ۵۴۷

تحرکات جناح ها در مجلس

| کدخبر: 146081 | |

مجلس دهم در شرایطی قدم به چهارمین و آخرین سال فعالیت هایش می گذارد که پس از انتخابات هیأت رئیسه و ریاست مجدد علی لاریجانی بر بهارستان و تحرکاتی که جناح های مختلف سیاسی در این خصوص از خود نشان دادند،

مجلس دهم در شرایطی قدم به چهارمین و آخرین سال فعالیت هایش می گذارد که پس از انتخابات هیأت رئیسه و ریاست مجدد علی لاریجانی بر بهارستان و تحرکاتی که جناح های مختلف سیاسی در این خصوص از خود نشان دادند، بعد از این فراز و نشیب‌ها بود که از دیروز فرایند انتخاب روسا، نواب رئیس و ...در کمیسیون های تخصصی مجلس آغاز شد تا نمایندگان از دل مذاکرات حزبی و گروهی و بر اساس منافع ملی ترکیب کمیسیون ها را مشخص کنند. عصر روز گذشته کمیسیون‌های تخصصی مجلس دهم انتخابات هیأت رئیسه خود را برگزار کردند؛ انتخاباتی که شمایل کمیسیون های اقتصادی مجلس دهم در آخرین سال فعالیت هایش را مشخص کرد و جهت گیری های تقنینی کمیسیون ها هم تا حد زیادی روشن شدند.

  اعضای هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مشخص شد

ترکیب هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس دهم اجلاسیه چهارم مشخص شد.

به گزارش خانه ملت، در نشست دیروزکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ترکیب هیات رئیسه این کمیسیون انجام و غلامرضا تاجگردون نماینده مردم گچساران و باشت برای چهارمین سال و با اکثریت آرا ریاست کمیسیون را بر عهده گرفت.همچنین جهانبخش محبی نیا نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب و هادی قوامی نماینده مردم اسفراین به ترتیب نایب اول و نایب دوم این کمیسیون شدند.با رای اعضای کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات، محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز مسوولیت سخنگویی را بر عهده گرفت.براساس این گزارش علی قربانی نماینده مردم بجنورد، مانه، سملقان، جاجرم و گرمه و محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه به ترتیب به عنوان دبیر اول و دبیر دوم کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات انتخاب شدند.همچنین انتخابات هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس دهم در اجلاسیه چهارم دوره دهم مجلس برگزار و ترکیب اعضای هیات رئیسه کمیسیون مشخص شد.گفتنی است در نشست دیروز احمدعلی کیخا  به عنوان رئیس، عباس پاپی زاده بالنگان  نایب رئیس اول،  رضا کریمی به عنوان نایب رئیس دوم، علی محمد شاعری دبیر اول و شمس الله شریعت نژاد به عنوان دبیر دوم و همچنین علی ابراهیمی  سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط‌زیست مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.

  در کمیسیون انرژی حسنوند رئیس ماند

بعد از کمیسیون برنامه و بودجه نوبت به تعیین تکلیف کمیسیون صنایع مجلس بود که بر اساس رای نمایندگان ترکیب اعضای هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس در اجلاسیه چهارم، دوره دهم مجلس مشخص شد.

نمایندگان کمیسیون صنایع و معادن مجلس اعضای هیات رئیسه کمیسیون متبوع خود را برای اجلاسیه چهارم دوره دهم انتخاب کردند که بر اساس آن اکبریان رئیس ماند.اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس در نشست عصر دیروز اعضای هیات رئیسه اجلاسیه چهارم مجلس دهم کمیسیون خود را پس از رای‌گیری انتخاب کردند.

براین اساس  عزیز اکبریان به‌عنوان رئیس انتخاب شد و فریدون احمدی و رضا علیزاده به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم شدند. همچنین عبدالله  رضیان و  سیدجواد حسینی کیا به عنوان دبیران اول و دوم انتخاب شدند.سعید باستانی نیز به عنوان سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی انتخاب شد. همچنین بر اساس رای اعضای کمیسیون انرژی فریدون حسنوند به عنوان رییس کمیسیون انرژی تعیین و امیری خامکانی  و عدل هاشمی‌پور  به‌عنوان نواب اول و دوم رییس تعیین شدند.براساس این گزارش در این انتخابات عبدالحمید خدری و کوروش کرم پور به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون انرژی انتخاب شدند، همچنین سکینه الماسی به‌عنوان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، انتخاب شد.

  رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران ماند

ترکیب اعضای هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس دهم در اجلاسیه چهارم، دوره دهم مجلس مشخص شد.در این انتخابات محمدرضا رضایی کوچی  به عنوان رئیس کمیسیون عمران تعیین، همچنین ابوالفضل موسوی بیوکی و سید احسن علوی به عنوان نواب اول و دوم رئیس تعیین شدند. براساس این گزارش علیم یار محمدی و حسین نیازآذری به عنوان دبیران اول و دوم کمیسیون عمران انتخاب شدند، همچنین صدیف بدری  به عنوان سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، انتخاب شد.

از سوی دیگر اعضای هیأت رئیسه کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی مشخص شد

بر این اساس غلامرضا کاتب مجددا به عنوان رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی ابقا شد.همچنین عباس پاپی‌زاده بالنگان و مهرداد بائوج لاهوتی نیز به ترتیب به عنوان نایب رئیس اول و دوم این کمیسیون برگزیده شدند.محمد عزیزی و علی اکبری (نماینده شیراز) نیز توانستند با کسب اکثریت آرا از اعضای کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس به عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون برای اجلاسیه چهارم مجلس انتخاب شوند، همچنین عزت الله یوسفیان ملا به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.از سوی دیگر براساس رای نمایندگان انتخابات هیأت رئیسه کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس برگزار شد که محمدجواد کولیوند مجددا به عنوان رئیس کمیسیون امور داخلی کشور در اجلاسیه چهارم مجلس شورای اسلامی ابقا شد.همچنین سیدحمیدرضا کاظمی نیز  به عنوان نایب رئیس اول و  بیت الله عبداللهی  نایب رئیس دوم این کمیسیون برگزیده شدند.

پروانه مافی و سهراب گیلانی نیز توانستند با کسب اکثریت آرا از اعضای کمیسیون امور داخلی کشور به عنوان دبیران اول و دوم این کمیسیون برای اجلاسیه چهارم مجلس انتخاب شوند، همچنین اصغر سلیمی  به عنوان سخنگوی این کمیسیون انتخاب شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران