شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146003 | |

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رییس‌جمهور امریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود، تاکید کرد:

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رییس‌جمهور امریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود، تاکید کرد: جهان باید در مقابل نقض آشکار اصول بنیادین حقوق بین‌الملل با ابزار تحریم توسط امریکا واکنش نشان دهد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «سیدعباس موسوی» در واکنش به اقدام تازه وزارت خزانه داری امریکا در تحریم شرکت‌های پتروشیمی ایران، این اقدام رژیم امریکا را شدیداً محکوم کرد و آن را مصداق تروریسم اقتصادی و در ادامه خصومت‌های مستمر کاخ سفید علیه ملت ایران دانست.وی با بیان اینکه تنها یک هفته صبر نیاز بود تا پوچ بودن ادعای رییس‌جمهور امریکا برای مذاکره با ایران ثابت شود، افزود: سیاست فشار حداکثری امریکا یک سیاست شکست خورده است که بارها توسط روسای جمهور پیشین آن کشور امتحان شده بود. این مسیری اشتباه است و دولت امریکا می‌تواند مطمئن باشد که به هیچ‌یک از اهداف تعیین شده برای این سیاست نخواهد رسید.

او ادعاهای برخی مقامات امریکایی برای مذاکره با ایران را فریبکارانه، غیرواقعی و صرفا برای جلب‌توجه افکار عمومی دانست و اظهار داشت: این اقدام ایالات متحده مغایر با اصول و قواعد اساسی روابط و حقوق بین‌الملل و نیز تعهدات بین‌المللی این رژیم بوده و موجبات مسوولیت بین‌المللی آن را فراهم خواهد آورد. موسوی افزود: همه کشورها مسوولیت دارند تا در برابر نقض آشکار اصول بنیادین حقوق بین‌الملل واکنش نشان دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران