شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145736 | |

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه موضع این کشور در رابطه با تنش میان تهران و واشنگتن کاهش تنش و ممانعت از وقوع جنگ است افزود:

وزیر خارجه عراق با بیان اینکه موضع این کشور در رابطه با تنش میان تهران و واشنگتن کاهش تنش و ممانعت از وقوع جنگ است افزود: اظهارات اخیر ترامپ با این موضع تطابق دارد. به گزارش دفتر اطلاع‌رسانی وزارت خارجه عراق، محمد علی الحکیم اعلام کرد که موضع عراق در رابطه با تنش به وجود آمده میان تهران و واشنگتن واضح و روشن است و آن تلاش برای کاهش تنش و ممانعت از وقوع جنگ در منطقه است.وی افزود: این موضع عراق با اظهارات اخیر ترامپ، رییس‌جمهور امریکا مبنی بر کاهش تنش در منطقه و عدم ایجاد جنگ در آن تطابق دارد. وزیر خارجه عراق گفت: عراق اظهارات اخیر ترامپ را مهم و دقیق می‌داند وآن گامی صحیح در راستای کاهش تنش در منطقه است. ترامپ اخیراً در سخنانی در جمع خبرنگاران با اشاره به مواضع امریکا در برابر چین و روسیه گفت: من می‌خواهم با روسیه، چین، اروپا و اگر ممکن باشد با همه کنار بیایم و حتی ایران، می‌خواهم با ایران کنار بیایم.

وی در ادامه با مطرح کردن این ادعا که «ایران می‌خواهد مذاکره کند» گفت: اگر آنها بخواهند مذاکره کنند من در دسترس خواهم بود. بر اساس این گزارش، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در اولین نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران داخلی و خارجی در پاسخ به سوالی در رابطه با مذاکره ایران و امریکا اظهار کرد: ما در پای میز مذاکرات حضور داشتیم. آنها بر اساس برخی از توهمات اشتباه‌شان به صورت غیرقانونی از برجام خارج شدند و توافق صورت گرفته را زیر پا گذاشتند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران