شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 145551 | |

رییس مجلس دهم با اشاره به رفت‌وآمد هیات‌ها میان ایران و چین گفت: باید چارچوب روشن و دورنمای عملیاتی در نوع روابط در جریان این رفت‌وآمدها حاصل شود.

رییس مجلس دهم با اشاره به رفت‌وآمد هیات‌ها میان ایران و چین گفت: باید چارچوب روشن و دورنمای عملیاتی در نوع روابط در جریان این رفت‌وآمدها حاصل شود. به گزارش ایسنا، علی لاریجانی دیروز با پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در تهران که به زودی ماموریت ۵ ساله وی در ایران پایان خواهد یافت، دیدار و گفت‌وگو کرد. لاریجانی در این دیدار ضمن تشکر از اقدامات سفیر چین در تهران طی دوره ماموریت وی در ایران گفت: تلاش شما برای گسترش روابط دو کشور موثر بود و امیدواریم در جریان رفت‌‎وآمد هیات‌ها میان دو کشور چارچوب روشنی در نوع روابط به دست‌ آید و دورنمای عملیاتی حاصل شود.

پانگ سن سفیر جمهوری خلق چین در تهران نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های رییس مجلس در دوران ماموریت خود در ایران گفت: طی ۵ سال گذشته همکاری خوبی با دوستان ایرانی داشته و در این مدت روابط دو کشور همواره توسعه یافته و رفت‌وآمدهای زیادی به خصوص در جهت همکاری‌های اقتصادی و تجاری انجام شده است. وی افزود: بر این باوریم کاهش قدرت امریکا در آینده مشهود بوده و پیروزی برای طرف‌های چینی و ایرانی است. پانگ سن در ادامه با اشاره به سفر سال گذشته دکتر لاریجانی به چین این سفر را موفق خواند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران