شماره امروز: ۵۴۷

| | |

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: انصافاً جمهوری اسلامی در این چهار دهه در حوزه اقتصادی با تمام ضعف‌هایی که داریم قدم‌های استثنایی برداشته است. با اینکه چهاردهه است که تحریم هستیم،

خطیب نماز جمعه این هفته تهران گفت: انصافاً جمهوری اسلامی در این چهار دهه در حوزه اقتصادی با تمام ضعف‌هایی که داریم قدم‌های استثنایی برداشته است. با اینکه چهاردهه است که تحریم هستیم، هشت سال در جنگ بودیم اما امروز زیر ساخت‌های کشور به اندازه‌ای پیش‌رفته که برخی از این کشورهای در حال توسعه از آن بهره‌مند نیستند. به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام ابوترابی‌فرد در خطبه سیاسی نماز جمعه این هفته تهران اظهار کرد: حضرت یوسف (ع) انتخاب می‌کنند که مدیریت اقتصادی کشور مصر را در دست بگیرند. چرا این انتخاب را کردند؟ این انتخاب به دلیل اهمیت اقتصاد در مدیریت کشور است.

وی ادامه داد: اینکه می‌بینید نزدیک به دو دهه است که سکان‌دار انقلاب اسلامی بر اهمیت اقتصاد کشور با ادبیات و شعارهای مختلف تاکید دارند، به دلیل جایگاه اقتصاد است. اگر اقتصاد کشوری اقتصاد قدرتمندی بود راه برای تحول امکان پذیر می‌شود. حضرت امیر (ع) هم در نامه به مالک اشتر به این موضع اشاره و بر جمع‌آوری مالیات بر اساس اقتصاد سالم تاکید کردند. وی خاطرنشان کرد: زیر ساخت‌های اقتصادی یک بخش است. شاخص‌های اقتصادی کلان یک بحث دیگر است؛ در این حوزه مشکل داریم و باید بطور جدی به آن بپردازیم. اقتصاد و مدیریت آن محور شعار قرآن است. خطیب نمازجمعه تهران گفت: اینکه رهبر معظم می‌فرمایند تولید یعنی این آیه قرآن؛ تولید بی‌درنگ، دانش بنیان، مبتنی بر دانایی و اینکه سرمایه بالاترین سود را داشته باشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران