شماره امروز: ۵۴۷

| | |

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ترامپ به دنبال تغییر در برجام است،

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه ترامپ به دنبال تغییر در برجام است، گفت: رییس‌جمهور امریکا تنش‌زدایی را در دستور کار قرار داده و می‌خواهد مانع شکل‌گیری ادبیات نظامی بین ایران و امریکا شود، چون اساسا راهبرد نظامی برای مقابله با ایران ندارد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، در تحلیلی از رفتارهای ترامپ رییس‌جمهور امریکا از زمان تشدید تحریم‌ها تا اعلام تمایل برای مذاکره با ایران و حتی دادن شماره تماس به سفارت سوییس گفت: واقعیت آن است که عملاً امریکایی‌ها آخرین ابزارهای تحریمی خود را علیه ایران به کار گرفته‌اند. پیش از این ترامپ ضرب‌الاجلی را تا ۲۲ بهمن‌ماه مشخص کرد و حتی می‌گفت که تا آن زمان ایران پای میز مذاکره آمده و اعلام می‌کرد که ایران با شکست مواجه می‌شود که نتیجه نگرفت و سعی کرد که قالب نظامی به تهدیدهای خود بدهد.

او ادامه داد: تا زمان اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن توافقی بین ترامپ و بولتون وجود داشت که بعد از آن ترامپ سعی کرد تنش‌زدایی را در دستور قرار دهد و مانع شکل‌گیری ادبیات نظامی بین ایران و امریکا شود چون اساساً راهبرد نظامی برای مقابله با ایران ندارد راهبرد ترامپ تحریم بود، چون کارش اقتصادی است و فکر می‌کرد با تحریم می‌تواند ایران را پای میز مذاکره بکشاند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران