شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 142669 | |

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موضوع قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی توسط امریکا با بررسی و لوایح مرتبط با FATF مقوله‌های جداگانه‌ای هستند، گفت

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه موضوع قرار دادن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی توسط امریکا با بررسی و لوایح مرتبط با FATF مقوله‌های جداگانه‌ای هستند، گفت: نباید فعالیت مرتبط با گروه اقدام ویژه مالی (FATF) را در قالب روابط با امریکا دید. همچنین باید از هر اقدامی که باعث انزوای بین‌المللی ایران می‌شود، پرهیز کرد.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به برخی اظهارنظرها مبنی بر اینکه با قرار گرفتن نام سپاه در لیست گروه‌های تروریستی توسط امریکا لوایح مرتبط با FATF در مجمع تشخیص تصویب نخواهد شد، گفت: این دو مقوله جدا از هم هستند.وی توضیح داد: بنده اولین کسی بودم که تاکید داشتم که باید با اقدام امریکا مقابله به مثل کرد و نظامیان امریکا در منطقه را در لیست سیاه قرار داد. ما ملزم به مقابله به مثل و نه تصاعد و گسترش بحران هستیم.فلاحت‌پیشه افزود: امریکای امروز و تل‌آویو جریان‌هایی را راه انداختند که تلاش می‌کنند ایران را وارد میدان جنگ و کمین گاه تشنج کنند که نباید وارد این کمین گاه شویم. رفتارهایی در پیش گرفته که باید با منطقه نسبت به آنها واکنش نشان دهیم.رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه ما به امریکا اعلام جنگ نکردیم، گفت: این گفتار که امریکایی‌ها باید منتظر تابوت باشند را قبول ندارم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران