شماره امروز: ۵۴۷

وزیر کشور در نشست با علما و روحانیان استان هرمزگان:

| کدخبر: 141649 | |

وزیر کشور گفت: باید توجه داشته باشیم که کلام ما موجب تقویت اسلام، نظام جمهوری اسلامی و امید در میان مردم کشور شود و قدردان نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وزیر کشور گفت: باید توجه داشته باشیم که کلام ما موجب تقویت اسلام، نظام جمهوری اسلامی و امید در میان مردم کشور شود و قدردان نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ایران باشیم. عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست صمیمی با علما و روحانیت استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید بابت وجود نعمت جمهوری اسلامی شکرگزار خداوند متعال باشیم، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران نظامی مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام است و تشکیل این نظام مصداق واقعی پیروزی حق بر باطل محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: هر کدام از ما باید در طول عمر خود در راستای محقق شدن اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم. وزیر کشور در ادامه با اشاره به رخداد‌های سال‌های ۹۶ و ۹۷ در کشور، بیان کرد: در دی ماه سال ۹۶ با یکسری اغتشاشات و ناآرامی‌ها مواجه شدیم که این امر موجب شد غرب به ویژه امریکا تحلیل نادرستی از شرایط کشور ما پیدا کند. رحمانی فضلی اضافه کرد: آنها به این نتیجه رسیدند که باید نارضایتی‌ها و اختلافات را در کشور ما تشدید کنند و حتی سلطنت طلب‌ها و منافقین دور هم جمع شدند. وی گفت: رییس‌جمهور امریکا نیز با بی عقلی تمام به توافق بین المللی برجام پشت کرد و از آن خارج شد و تمام فکر آنها این بود که با این اقدامات اتفاقی در کشور ما رخ دهد. وزیر کشور در همین راستا اضافه کرد: با این وجود مردم ما در یوم‌الله ۱۳ آبان یکپارچه علیه امریکا به خیابان‌ها آمدند و در ۲۲ بهمن سال جاری نیز با شکوه‌تر از گذشته و با حضور گسترده مردم، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم. رحمانی فضلی با بیان اینکه در سال ۹۷ دشمن شدیدترین تحریم‌ها را برای ایجاد نارضایتی در کشور اعمال کرد، اظهار داشت: اما مردم ما با اقتدار در برابر این تحریم‌ها استقامت داشتند و مقام معظم رهبری نیز ساختارهای جدیدی را برای عبور موفق از این مرحله ایجاد نمودند و همه مسوولان قوا برای تلاش مضاعف پای کار آمدند. وی خاطرنشان کرد: امروز که در انتهای سال ۹۷ هستیم می‌بینیم که اقدامات دشمنان به ویژه امریکا نتیجه‌ای نداشته و امریکا از درون دچار اختلافات بسیار است، با اروپا، چین و روسیه نیز مشکلات بسیاری دارند و در منطقه نیز دچار شکست‌های بسیاری شده‌اند . وزیر کشور گفت: در شرایط امروز لطف خداوند متعال به کشور ما در استقامت ملت ایران و درایت مقام معظم رهبری تجلی یافته است و در شرایط کنونی، دنیا در مسائل مختلف، دنیا حق را به ایران می‌دهد. رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه قطعاً در سال ۹۸ شرایط سخت‌تر از سال ۹۷ نخواهد بود، بیان داشت: دشمنان هر کاری را که می‌توانستند در سال ۹۷ علیه کشور ما انجام دادند و این شرایط موجب شد که وحدت، انسجام و همدلی عملی در راستای مقابله با اقدامات دشمن در کشور ایجاد شود و با هدایت‌های مقام معظم رهبری، تدابیر دولت و تلاش مسوولان و همراهی و مقاومت مردم توانستیم این مقطع را پشت سر بگذاریم. وی افزود: در سال ۹۸ مساله جدیدی که بتواند شرایط را سخت‌تر کند، نخواهیم داشت. وزیر کشور با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ تصریح کرد: در طول ۴۰ سال گذشته، انتخابات همواره در کشور ما موجب انسجام، وحدت و نشاط سیاسی بوده است و در سال ۹۸ نیز چنین خواهد شد و مردم بطور همه‌جانبه برای صیانت از مهم‌ترین دستاورد سیاسی کشور یعنی استقلال ایران اسلامی در انتخابات حضور خواهند یافت. وی ادامه داد: مردم ما همواره در طول ۴۰ سال گذشته راه خود را در مقاطع مختلف به خوبی یافته‌اند. وزیر کشور با اشاره به توطئه دشمنان برای اسلام هراسی در دنیا، خاطرنشان کرد: با حمایت مالی و اطلاعاتی گسترده امریکا و رژیم صهیونیستی جریانات تکفیری در منطقه ایجاد شد تا ذهنیت مردم دنیا نسبت به دین اسلام مخدوش شود اما علمای جهان اسلام، تکفیر و خشونت را محکوم نمودند و این توطئه دشمن نیز ناکام ماند.رحمانی فضلی گفت: باید توجه داشته باشیم که کلام ما موجب تقویت اسلام، نظام جمهوری اسلامی و امید در میان مردم کشور شود و قدردان نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ایران باشیم.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران