شماره امروز: ۵۴۷

دبیر شورای عالی امنیت ملی

| کدخبر: 140712 | |

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ایران در جهت کمک به دولت و ملت سوریه در این کشور است

دبیر شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: ایران در جهت کمک به دولت و ملت سوریه در این کشور است و تا وقتی دولت سوریه بخواهد، هست. دریابان علی شمخانی در حاشیه همایش ملی تاریخ شفاهی دفاع مقدس که در کتابخانه ملی برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی متاسفانه اهداف دشمنان و تأکید بر اجرای FATF را طلب می‌کنند به عنوان عضو هیات نظارت بر برجام در راستای تامین منافع و عزت ملی چه باید کنیم؟ گفت: این موضوع جدیدی نیست که نسبت به مسائل امنیت ملی، عناصری در داخل باشند که مدافع یا مخالف یا مروج آن باشند. ما در چهل سال انقلاب این وضعیت را داشتیم. ما نهادهای قانونی روشنی در بحث‌های امنیتی، قانونی و مشورتی و غیره داریم که هر کدام در این مسیر وظایف خود را انجام می‌دهند. امیدواریم در این کشاکش که ایران همه وظایف خود را انجام داده است و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برای چهاردهمین بار آن را تایید کرد بتوانیم آنچه حق ملت است را برگردانیم و انشاءالله این محقق می‌شود. وی در ادامه حضور ایران در سوریه را مبتنی بر درخواست دولت این کشور دانست و گفت: 40 سال است نبرد در دو جبهه ثبات خواهان و بی‌ثبات خواهان در منطقه در جریان است و امروز کفه ترازو بین این دو مشخص می‌کند بی‌ثبات خواهان هیچ‌گاه شکست ندارند و این در منطقه نفت خیز ما کاملا مشخص است. ایران در جهت کمک به دولت و ملت سوریه در این کشور است و تا وقتی دولت سوریه بخواهد هست و این حرف‌های بی‌فایده و عمل نتانیاهو و سفرهای بیهوده‌اش تاثیری نخواهد داشت.

وی افزود: پیروزی ثبات‌خواهان در سوریه و منطقه امروز به وسعت خاورمیانه است. دبیر شورای عالی امنیت ملی در پاسخ به سوالی درباره واکنش ایران به اقدامات گروه‌های تروریستی در پاکستان و اقدامات مورد انتظار ایران از دولتمردان پاکستانی اظهار کرد: این موضوع هنوز در دستور کار است و دولت پاکستان متعهد است از ورود ضد انقلاب از مرزهایش به مرزهای ایران جلوگیری و تضمین کند و ما هم حتما، بدون شک آنچه به عنوان وظیفه مان در صیانت از امنیت مردم ایران است در مرز پاکستان انجام می‌دهیم. او  درباره تهدید اروپا نسبت به فعالیت‌های موشکی کشورمان خاطرنشان کرد: ما در ارتباط با برد، قدرت تخریب، دقت و سرعت آماده‌سازی به عنوان چهار محور مهم توانمند‌سازی موشکی با هیچ‌کس مشاوره نمی‌کنیم و اجازه نمی‌گیریم. نیازهای دفاعی‌مان به ما دیکته می‌کند چه باید کنیم. دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: در مورد توان موشکی ایران براساس مصالح، منافع و تهدیدات تصمیم می‌گیریم و این روند قابل مذاکره نیست.

شمخانی در جمع خبرنگاران درخصوص توان موشکی ایران اظهارداشت: ما در ارتباط با برد، قدرت تخریب، دقت و سرعت آماده‌سازی به عنوان چهار محور مهم توانمندی موشکی براساس مصالح، منافع و تهدیدات کشور تصمیم می‌گیریم و این روند قابل مذاکره نیست. وی تاکید کرد: تاریخ شهادت می‌دهد که عوامل خواهان بی‌ثباتی در منطقه همواره ناکام بوده‌اند. دبیر شورای عالی امنیت ملی همچنین درمورد نفوذ عوامل تروریستی به خاک ایران گفت: دولت پاکستان موظف است با محافظت از مرزهایش از ورود تروریست‌ها به خاک ایران جلوگیری کند. شمخانی خاطرنشان کرد: تمهیدات جدیدی برای تامین بیشتر مرزهای مشترک با پاکستان اتخاذ و عملیاتی شده است. وی همچنین در پاسخ سوالی درمورد حضور ایران در سوریه توضیح داد: حضور ایران در این کشور به دعوت دولت قانونی و برای کمک مستشاری برای مقابله با تروریسم است. تا زمانی که دولت سوریه بخواهد در این کشور می‌مانیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران