شماره امروز: ۵۴۷

معاون اول رییس‌جمهور:

| کدخبر: 139215 | |

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به این واقعیت که فساد و اختلاس با آرمان‌هایی که پیش از این برای مردم تصویر‌سازی شده؛ ناسازگار است گفت: از تبعیض و فساد ناراحت هستیم

تبعیض و فساد با آرمان‌های نظام سازگار نیست

گروه ایران|

معاون اول رییس‌جمهور با اشاره به این واقعیت که فساد و اختلاس با آرمان‌هایی که پیش از این برای مردم تصویر‌سازی شده؛ ناسازگار است گفت: از تبعیض و فساد ناراحت هستیم چراکه این دو ویژگی با آرمان‌های نظام سازگار نیست. انقلاب شد تا تبعیض و فساد از میان برداشته شود. جهانگیری که در آیین افتتاح کارخانه شماره ۲ فروسیلیس غرب پارس در ملایر صحبت می‌کرد با بیان اینکه امروز به دنبال حمایت از آرمان‌های امام(ره) هستیم، گفت: توسعه کشور، استقلال و آزادی و قدرت تصمیم‌گیری مردم برای سرنوشت کشور از آرمان‌های امام خمینی(ره) بوده است. او با بیان اینکه جشن‌های انقلاب فرصتی است تا برای نسل جوان آرمان‌های امام(ره) را بازگو کنیم، تصریح کرد: برخی رسانه‌های خارجی اصرار دارند بگویند که وضع مردم بدتر از قبل شده، در حالی که واقعیت چنین نیست و همه ما می‌دانیم که در جمهوری اسلامی فاصله غنی و فقیر کمتر شده و در آن عدالت اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه ایران آزادترین کشور منطقه در خاورمیانه است، گفت: سیستم ما هم ایراداتی دارد که باید رفع شود، اما استقلال و آزادی موجود در این کشور مثال‌زدنی است.

معاون اول رییس‌جمهور ابراز کرد: امروز شهر‌ها و روستا‌های محروم کشور از خدماتی نظیر جاده آسفالت، آب لوله کشی بهره‌مند شده است و وضعیت آنها قابل مقایسه با اوایل انقلاب نیست. جهانگیری گفت: از تبعیض و فساد ناراحت هستیم چراکه این دو ویژگی با آرمان‌های نظام سازگار نیست. انقلاب شد تا تبعیض و فساد از میان برداشته شود.

او با بیان اینکه در بخش صنایع معدنی اتفاقات مثبت و بی‌نظیری در کشور افتاده و تولیدات ما چندین برابر شده است، تصریح کرد: تولید صنایعی مانند مس، آلومینیوم و سیمان حداقل ۱۰ برابر شده و رشد عظیمی در کشور اتفاق افتاده است.

    پیشرفت همه‌جانبه در زمینه انرژی

معاون اول رییس جمهوی با تاکید بر اینکه در زمینه تولید نفت، گاز و انرژی نیز پیشرفت داشته‌ایم، ابراز کرد: باید به دستاورد‌های این انقلاب افتخار کنیم. جهانگیری افزود: دشمنان اسلام از نخستین روز‌های تشکیل انقلاب چوب لای چرخ‌های پیشرفت کشور گذاشته و نمی‌خواهند نام یک کشور بزرگ و قدرتمند به نام ایران در منطقه بدرخشد.

او به پتانسیل‌های متنوع نقاط مختلف استان اشاره کرد و گفت: در شهرستان ملایر توانمندی و ظرفیت‌هایی وجود دارد که اگر به این ظرفیت‌ها متکی شوند بدون شک نه تنها می‌توانند مشکلات شهرستان خود را حل کنند بلکه می‌تواند مسائل سایر مناطق را هم حل کنند.

معاون اول رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه هر یک از شهرستان‌های استان یک ظرفیت استثنایی است، اظهار داشت: وظیفه دولت کمک و اعطای تسهیلات است. بخش خصوصی را باید فعال کنیم.

    10هزار میلیاردتومان برای وام روستایی

جهانگیری با تاکید بر اینکه تولید شمش منیزیوم یک کار استثنایی و بی‌نظیر است، گفت: بیرون آوردن این فلزات از دل سنگ کار آسانی نیست و هر کس این کار را انجام می‌دهد بدون شک به تکنولوژی بزرگی دست یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به مشکل واردات چوب اشاره کرد و گفت: این مشکل باید حل شود تا از تعطیلی کارگاه‌ها و بیکاری کارگران جلوگیری کنیم.

معاون اول رییس‌جمهور با بیان اینکه حتما از جهانی شدن ملایر حمایت می‌کنیم، ابراز کرد: در زمینه اعطای وام روستایی موفق عمل کردیم و رقم خوبی هم برای آن اختصاص داده‌ایم. جهانگیری افزود: ۱۰ هزار میلیارد تومان برای وام روستایی اختصاص داده‌ایم که البته به شکل تدریجی و مرحله‌ای در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش به موضوع اعطای سبد حمایتی به برخی اقشار اشاره کرد و گفت: این بسته‌های حمایتی فقط برای کارمندان نیست و کسی که حاشیه نشین و روستایی است و درآمدش کمتر از ۳ میلیون تومان است را برای دوره‌ای که نیاز به حمایت دارند حمایت می‌کنیم..

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران