شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139139 | |

عضو هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه تحریم‌های بین‌المللی، تعامل روسیه و ایران را تحت الشعاع قرار می‌دهد، گفت: این کشور تلاش می‌کند تا با پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی FATF، به راحتی بتواند با ما تعامل داشته است.

عضو هیات‌مدیره اتاق مشترک ایران و روسیه با بیان اینکه تحریم‌های بین‌المللی، تعامل روسیه و ایران را تحت الشعاع قرار می‌دهد، گفت: این کشور تلاش می‌کند تا با پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی FATF، به راحتی بتواند با ما تعامل داشته است. عبدالله مهاجر دارابی در گفت‌وگو با ایرنا، پیوستن ایران به گروه ویژه اقدام مالی (FATF) را یک ضرورت دانست و اظهار داشت: در حال حاضر به غیر از یک یا دو کشور از جمله کره شمالی، بیشتر کشورها به FATF پیوسته‌اند. در ایران موضوع پیوستن یا نپیوستن به این کنوانسیون بین‌المللی، بیشتر جنبه سیاسی دارد. البته اگر منطق این است که عضو FATF نشویم، دیگر حرفی نیست اما در واقعیت عدم عضویت مان منطقی به نظر نمی‌آید. امیدوارم آنهایی که درک درستی از شرایط کشور دارند، این موضوع را سیاسی نکنند.

رییس اتاق بازرگانی مازندران ادامه داد: ما باید بپذیریم که نمی‌توانیم در یک جزیره تنها زندگی کنیم بلکه باید با جامعه جهانی تعامل داشته باشیم و این جامعه را با خود همراه‌سازیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران