شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137217 | |

اتحادیه اروپا اعلام کرد که کماکان کار برای اجرایی شدن ساز و کار ویژه مالی ادامه دارد و این ساز و کار به زودی اجرایی خواهد شد.

اتحادیه اروپا اعلام کرد که کماکان کار برای اجرایی شدن ساز و کار ویژه مالی ادامه دارد و این ساز و کار به زودی اجرایی خواهد شد. به گزارش ایلنا، «مایا کوتسیانچیچ» سخنگوی اتحادیه اروپا در یک نشست خبری گفت: با توجه به اطلاعاتی که در دست ما است، کار ادامه دارد و پیشرفت خوبی هم داشته است.

وی گفت که ساز و کار ویژه مالی به زودی اجرایی می‌شود و ما بر این باوریم که در هفته‌های آینده برای ارتقای مشروعیت تجارت با ایران این ساز و کار ایجاد خواهد شد. کوتسیانچیچ گفت: این اقدام بخشی از تلاش‌های گسترده اتحادیه اروپا برای حفظ توافق هسته‌ای با ایران تا زمانی که ایران همچنان به تعهدات مربوط به توافق هسته‌ای خود پایبند باشد، است . «فدریکا موگرینی» ۱۰ دسامبر در جمع خبرنگاران در بروکسل گفت: اس‌پی‌وی تا پایان سال اجرایی می‌شود. انتظار دارم این ابزار در هفته‌های آینده و قبل از پایان سال به عنوان راهی برای حفاظت و ترویج کسب و کار با ایران اجرایی شود. در همین حال، ایران از اتحادیه اروپا برای ناکامی در ایجاد اس‌پی‌وی انتقاد کرده است.   بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز گفت: جمهوری اسلامی ایران قطعا اروپا را مسوول عدم اجرای مکانیسم مالی به نام اس‌پی‌وی می‌داند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران