شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132747 | |

دستیار ارشد رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با انتقاد از دیدار سلطان عمان با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این دیدار قابل توجیه نیست.

دستیار ارشد رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با انتقاد از دیدار سلطان عمان با نخست وزیر رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این دیدار قابل توجیه نیست.

حسین امیرعبداللهیان در رابطه با سفر اخیر نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به عمان گفت: شخصا این اتفاق را به دور از حکمتی که ما در شخص سلطان قابوس سراغ داریم می‌بینیم البته وی در دوران حکومت خود در سلطنت عمان همیشه در تلاش بوده تا به عنوان یک میانجی‌گر برای حل مناقشات پیچیده و منطقه‌ای وارد شود اما وقتی یک طرف این منازعه رژیم نامشروع اسراییل است چیزی به عنوان توسعه این نگاه در چارچوب رفتار حکمت آمیز قابل تفسیر و تحلیل نیست. وی در گفت‌وگوی تفصیلی با شبکه العالم افزود: البته بن علوی وزیر خارجه عمان توضیحاتی ارایه داد و تلاش می‌کنند تا القا کنند که این دیدار برای بهبود وضعیت فلسطین صورت گرفته اما نفس به رسمیت شناختن نخست وزیر جنایتکار رژیم صهیونیستی و استقبال از او در مسقط توسط سلطان قابوس به هیچ‌وجه در چارچوب رفتار حکمت آمیز سلطان قابوس نیست هرچند این سفر می‌تواند یک نمایش تبلیغاتی و سیاسی برای نتانیاهو باشد اما در همین فرصت یک نمایش آفرینی از سوی نتانیاهو در کشوری مثل عمان فراهم کردن هم قابل توجیه نیست. وی در پاسخ به این سوال که آیا امریکایی‌ها برای شکل‌گیری این دیدار اقداماتی انجام دادند؟ گفت: امریکایی‌ها اقداماتی را برای کمک به رژیم صهیونیستی انجام می‌دهند که این اقدامات در دوره ترامپ شتاب بیشتری گرفته است که بخشی از آن به کوشنر داماد یهودی ترامپ برمی‌گردد و بخشی دیگر به روابط قبلی کوشنر با شخص نتانیاهو مرتبط می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران