شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131581 | |

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سیده فاطمه حسینی نماینده تهران در مجلس برای شرکت در یکصد و سی و نهمین اجلاس شورای اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) وارد ژنو سوییس شد.

هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران به ریاست سیده فاطمه حسینی نماینده تهران در مجلس برای شرکت در یکصد و سی و نهمین اجلاس شورای اجرایی اتحادیه بین‌المجالس جهانی (IPU) وارد ژنو سوییس شد. سیده فاطمه حسینی که رییس شورای اجرایی ایران در اتحادیه بین المجالس جهانی است در گفت‌وگو با ایرنا، شعار این نشست را «رهبری پارلمان‌ها در ارتقای صلح و توسعه در عصر نوآوری و تغییرات فناوری» عنوان کرد. وی گفت: نمایندگان اعزامی علاوه بر شرکت در مجمع عمومی اجلاس شورای اجرایی اتحادیه بین المجالس جهانی در کمیته‌های دایمی 'صلح و امنیت بین‌الملل'، 'توسعه پایدار و تجارت'، دموکراسی و حقوق بشر'، 'امور سازمان ملل متحد' و ' اجلاسیه زنان و جوانان' و نشست' آسیا - پاسیفیک' و پنل‌های تخصصی شرکت می‌کنند.

حسینی تاکید کرد: هیات اعزامی در حاشیه این اجلاس از فرصت حضور خود برای فعال‌سازی دیپلماسی پارلمانی استفاده کرده و با نمایندگان کشورها دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران