شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130965 | |

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با شبکه الجزیره انگلیسی، هرگونه حمله به غیرنظامیان و همچنین استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی را محکوم کرد.

وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی با شبکه الجزیره انگلیسی، هرگونه حمله به غیرنظامیان و همچنین استفاده از غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی را محکوم کرد. به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در پاسخ به پرسش مجری الجزیره مبنی بر اینکه دولت سوریه از سوی برخی گروه‌ها متهم به جنایات جنگی شده، گفت: ایران در هیچ فعالیتی در هیچ منطقه مسکونی مشارکت نداشته و در آینده نیز نخواهد داشت. ایران هرگونه حمله به غیرنظامیان را از سوی هر کسی که باشد، محکوم می‌کند. وی همچنین تاکید کرد که گروه‌هایی که از غیرنظامیان نیز به عنوان سپر انسانی استفاده می‌کنند، محکوم هستند. وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: در جنگ سوریه مقصر کسانی هستند که از راه‌حل سیاسی پیشگیری کردند با این توهم که می‌توانند بشار اسد را از قدرت برکنار کنند.

ظریف در پاسخ به تلاش این مجری برای متهم کردن دولت سوریه به حمله به مناطق غیرنظامی، گفت: من درباره مسوولیت ایران صحبت می‌کنم. من برای دفاع از هیچ کسی اینجا نیستم. من برای دفاع از ایران اینجا هستم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران