شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130219 | |

نایب‌رییس مجلس با اشاره به تحریم‌های امریکا گفت که وقتی به‌دلیل تحریم همه راه‌ها برای تامین دارو بسته شود همه گروه‌های مردم آسیب می‌بینند بنابراین امریکا حق ندارد دم از انسانیت بزند.

نایب‌رییس مجلس با اشاره به تحریم‌های امریکا گفت که وقتی به‌دلیل تحریم همه راه‌ها برای تامین دارو بسته شود همه گروه‌های مردم آسیب می‌بینند بنابراین امریکا حق ندارد دم از انسانیت بزند. به گزارش ایلنا مسعود پزشکیان تاکید کرد: وظیفه دانشگاه‌ها و صنعت این است که از این تهدید و فرصت استفاده و روی پای خود ایستادن را تمرین کنند ما توان تولید کردن را نداشتیم و تحریم‌های اولیه به ما یاد داد تولید کنیم تحریم‌های بعدی هم باید به ما یاد بدهند تمرین کنیم تا نیازی به دیگران نداشته باشیم دیگرانی که بویی از انسانیت نبرده‌اند.

پزشکیان افزود: امریکا اگر در جنگ‌ها پایگاه‌های نظامی را بمباران می‌کند حالا با تحریم مردم بی‌گناه را بمباران کرده است. نباید درد مردم را با سیاست پاسخ داد و درد آنها را نباید سیاسی کرد. وظیفه دولت دانشگاه و صنایع است که در این شرایط گام بردارند. در این بحران باید نیازهای اساسی را ببینیم و کمک کنیم شرکت‌های ما با قدرت تولید کنند. ما هم پشت آنها هستیم.

وی ادامه داد: الان زمانی است که همه ارگان‌ها باید در خصوص بهداشت و درمان پاسخگوی نیاز مردم باشند. این ظالمانه است که به مردم به این جهت فشار بیاید.

پزشکیان در پایان تاکید کرد: ما در مجلس حاضریم وقت و بی وقت کمک کنیم و نگذاریم صنعت ما با مشکل مواجه شود. اگر این مشکل پیش بیاید مردم در این میان قربانی می‌شوند که هیچ گناهی ندارند. دارو و غذای مردم نباید تحریم شود زیرا مردم هیچ تقصیری ندارند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران