شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129764 | |

معاون حقوقی رییس‌جمهور لایحه«برخورداری همگان از حق تحصیل در دوره‌های آموزش عالی و حل مساله دانشجویان ستاره‌دار» را یک گام روبه جلو در حل مشکلات مربوط به این موضوع دانست.

معاون حقوقی رییس‌جمهور لایحه«برخورداری همگان از حق تحصیل در دوره‌های آموزش عالی و حل مساله دانشجویان ستاره‌دار» را یک گام روبه جلو در حل مشکلات مربوط به این موضوع دانست. لعیا جنیدی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با لایحه اخیر معاونت حقوقی ریاست‌جمهوری برای حمایت از حق تحصیل دانشجویان اظهار کرد: بعد از اینکه موضوع دانشجویان ستاره‌دار مطرح شد، گزارشی را سال گذشته بر اساس قانون اساسی به آقای رییس‌جمهور ارایه دادیم و راه‌حل‌هایی را نیز بیان کردیم.

او ادامه داد: مراجع تصمیم‌گیری متعدد، آیین‌نامه‌ها و بخشنامه‌ها که در آنها نکات محدود‌کننده وجود دارد را هم بررسی کردیم. وقتی در مورد دانشجویان به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی استعلام می‌شود از تمام این مقررات استفاده شده و مرجع مورد نظر موظف بوده تا از این مقررات بهره بگیرد.

او تصریح کرد: هیات دولت هم سر جمع موضوعات را تعدیل کرد و الان اصل را بر حق آموزش قطعی گذاشته است. در یکی دو الی سه جرم خیلی سنگین، آن هم در صورت حکم قطعی بر محکومیت و نه اتهام، استعلامات و عقاید فرد؛ دانشجو از تحصیل باز می‌ماند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران