شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129669 | |

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «رشد سرمایه‌گذاری ترکیه در عراق نسبت به ایران پیشی گرفته است»، گفت: ترکیه در عراق ۲۲ رایزن اقتصادی دارد

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «رشد سرمایه‌گذاری ترکیه در عراق نسبت به ایران پیشی گرفته است»، گفت: ترکیه در عراق ۲۲ رایزن اقتصادی دارد که در مقابل ایران تنها یک رایزن اقتصادی را در عراق دارد. موضوع رایزن‌های اقتصادی را ما در کمیسیون امنیت ملی به صورت جدی پیگیری می‌کنیم.

حشمت‌الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: طبق قانون برنامه ششم، رایزن‌های اقتصادی در سفارتخانه‌ها حضور پیدا می‌کنند که این افراد باید سابقه، تحصیلات و تجربیات مرتبط با موضوع اقتصادی و بازرگانی را داشته باشند. در چنین شرایطی برخی از فعالان اقتصادی از انتخاب این افراد در برخی از کشورها ناراضی هستند. به خصوص کشورهایی که تعامل ما با آنها خوب است. او افزود: در این رابطه قرار شد که کمیته روابط خارجی کمیسیون، این موضوع را مورد بررسی قرار داده و جلساتی را با رایزن‌های اقتصادی برگزار کنند تا توجه ویژه‌ای به این بحث صورت گیرد. ما همچنین حاضریم در این رابطه نظر کمیسیون‌های دیگر را هم داشته باشیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران