شماره امروز: ۵۴۷

| | |

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد، نشست تهران را مذاکره درباره راه‌های رسیدن به صلح پایدار در سوریه دانست و افزود: همانطور که ایران از سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت کرده است،

نماینده دایم ایران در سازمان ملل متحد، نشست تهران را مذاکره درباره راه‌های رسیدن به صلح پایدار در سوریه دانست و افزود: همانطور که ایران از سوریه در مبارزه با تروریسم حمایت کرده است، نقشی سازنده در بازگرداندن صلح و شکوفایی به این کشور ایفا خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، غلامعلی خوشرو در نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد که به درخواست روسیه برای ارایه گزارش نشست روحانی، پوتین و اردوغان در تهران درباره سوریه برگزار شد، این مطلب را مطرح کرد.

روسای جمهوری سه کشور ایران، روسیه و ترکیه در شانزدهم شهریور در تهران گرد هم آمدند و بر پایبندی خود به حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور و همچنین اهداف و اصول منشور ملل متحد تاکید و تصریح کردند که این اصول از سوی همگان باید محترم شمرده شود.

نماینده ایران در سازمان ملل متحد افزود: روسای جمهوری ایران، روسیه و ترکیه با رضایت از مدل آستانه برای رسیدن به صلح، امنیت و ثبات در سوریه در مورد راه‌های رسیدن به صلح ماندگار در سوریه مذاکره کردند.

خوشرو ادامه داد: آنها تعهد خود به حق حاکمیت سوریه، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی آن را مجددا اعلام کردند. این حق مسلم هر کشوری است و سوریه از این حق مستثنی نیست. همگی باید به این حق احترام بگذارند.وی اضافه کرد: این سه کشور، تمامی تلاش‌ها برای خلق حقایق جدید در بطن مبارزه با تروریسم را رد کرده و برای مبارزه با تروریسم اعلام همکاری کردند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران