شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128238 | |

اگر «حوزه» تحت فشار قرار نمی‌گرفت؛ تعادل| مشاور رییس‌جمهور در یک سلسله توییت به نقد عملکرد حوزه و ورود حوزوی‌ها به امور سیاسی پرداخت. حسام‌الدین آشنا در توییتر خود نوشت: «سکولاریسم ادعایی اینان و بزرگ‌تران‌شان نه حاصل کم کاری حوزه بلکه محصول بیش‌فعالی حکومتی و

  اگر «حوزه» تحت فشار قرار نمی‌گرفت؛   تعادل| مشاور رییس‌جمهور در یک سلسله توییت به نقد عملکرد حوزه و ورود حوزوی‌ها به امور سیاسی پرداخت. حسام‌الدین آشنا در توییتر خود نوشت: «سکولاریسم ادعایی اینان و بزرگ‌تران‌شان نه حاصل کم کاری حوزه بلکه محصول بیش‌فعالی حکومتی و تحمیل شده بر حوزه است. اگر فضلای بالقوه و در آستانه شکوفایی علمی، جذب دستگاه پرجاذبه قضایی نمی‌شدند، آینده علمی آنان در راهروهای دادگستری نابود نمی‌شد؛ اگر حوزه برای تامین نیروهای عقیدتی سیاسی تحت فشار نیروهای نظامی و امنیتی قرار نمی‌گرفت؛ اگر سازمان‌های تبلیغی صدها روحانی خوش فکر را به مسلخ کارمندی و کارگزاری نمی‌کشاندند؛ اگر حوزه را به دنبال تقلید ناقص از دانشگاه‌ها نمی‌کشاندند؛ اگر نوآوری و نواندیشی سرکوب نمی‌شد و برای آزاداندیشی مورد نظر مقام معظم رهبری رویکرد نهادسازی‌های کم حاصل و پرهزینه دنبال نمی‌شد، شاید دیگر لازم نبود سخنرانی از پادگانی در تهران به فیضیه اعزام شود تا درس اجتهاد به مراجع بدهد و مهندسی خود را مساله‌آموز صد مدرس بنامد.»  

  افتتاح خانه موزه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی؛ مهر|همایش عبور از بحران و توسعه ایران با نگاهی به رویکرد آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در حسینیه جماران برگزار شد. قرار است در این مراسم سیدحسن خمینی تولیت آستان مطهرامام خمینی و محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه سخنرانی کنند. ضمن اینکه دیروز خانه موزه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی با حضور معاون اول رییس‌جمهور، در جماران گشایش یافت. در خانه موزه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، فعالیت‌های سیاسی و انقلابی این یار دیرینه امام و رهبری در قالب عکس، فیلم و دستنوشته به نمایش گذاشته شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران