شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128143 | |

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بودجه 18 میلیون یورویی اروپا مربوط به همکاری‌های ایران با نهاد اتحادیه اروپایی است و ربطی به بسته اقتصادی پیشنهادی

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: بودجه 18 میلیون یورویی اروپا مربوط به همکاری‌های ایران با نهاد اتحادیه اروپایی است و ربطی به بسته اقتصادی پیشنهادی اروپا که قرار است در چارچوب برجام ارایه شود، ندارد.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص اخباری که پیرامون بودجه‌ای که امروز از سوی اتحادیه اروپا به ایران تخصیص داده شد، اظهار داشت: کمیسیون اروپا روز پنجشنبه 18 میلیون یورو برای اجرای پروژه‌های توسعه‌ای در ایران تخصیص داد که این میزان بخش اول از بودجه 50 میلیون یورویی است که به همین منظور از سوی کمیسیون اروپا اختصاص داده شده است.وی افزود: موگیرینی و وزیر امور خارجه ایران، بیانیه مشترکی را در 16 آوریل 2016 در تهران امضا کردند که ناظر بر همکاری میان طرف‌های ایرانی و کمیسیون اروپا به عنوان بازوی اجرایی اتحادیه اروپا است. این همکاری‌ها پیرو تبادل هیات‌های بلند پایه میان طرفین وارد مراحل اجرایی در حوزه‌های مختلف مانند حوزه کشاورزی، مهاجرت، صنعت و آموزش عالی شده است. سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: کمیسیون اروپا به نوبه خود سهم بسزایی در تقویت همکاری‌ها بین اتحادیه اروپا و ایران برعهده دارد. حمایت از شرکتهای کوچک و متوسط و ارایه کمک‌های فنی به سازمان توسعه تجارت ایران بخشی از این پروژه‌ها هستند. قرار است طرف‌های ایرانی برای اجرای این پروژه با مرکز تجارت بین‌المللی، کارگزاری‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر سازمان‌ها همکاری کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران