شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127537 | |

تبریز| همزمان با یکصدمین سالگرد شهادت سربداران آزاده مشروطه در تبریز، منبر و عصای شهید ثقه الاسلام و مهرهای خاندان آن زنده یاد در یکی از روستاهای دوردست آذربایجان شرقی پیدا شد.

 پیدا شدن منبر و عصای «ثقه الاسلام»

تبریز| همزمان با یکصدمین سالگرد شهادت سربداران آزاده مشروطه در تبریز، منبر و عصای شهید ثقه الاسلام و مهرهای خاندان آن زنده یاد در یکی از روستاهای دوردست آذربایجان شرقی پیدا شد.

110 سال از شهادت افتخار آمیز روحانی مبارز و آزادی خواه دوران مشروطه، شهید میرزا علی‌آقا تبریزی ملقب به ثقه‌الاسلام، می‌گذرد و هنوز هم منبر و عصای آن زنده یاد و نیز مهر‌های خاندان آن شهید افتخار آفرین در انزوا نگه‌داری می‌شود.

این آثار معنوی مقدس را یک خانواده

فرهنگ‌دوست ارسبارانی در یکی از روستاهای کوهستانی و صعب‌العبور هوراند به مدت 110 سال همچون جواهر گرانبها به عنوان زینت منزل تاریخی نگهداری کرده‌اند. این خانواده آمادگی خود را جهت تحویل میراث شهید ثقه‌الاسلام به مراکز فرهنگی اعلام کردند.یکصد و ده سال پیش، شهید میرزاعلی‌‌آقا تبریزی، مشهور به ثقه‌الاسلام،

به جرم مخالفت با حضور قوای اشغالگر روس در تبریز به‌دار آویخته‌ شد.

 زیر سوال رفتن کیفیت برنج داخلی

رشت|​معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: اختلاط برنج داخلی با کیفیت گیلان با ارقام پرمحصول موجب شده است که بسیاری از مردم برای خرید برنج واقعی هاشمی به کشاورزان یا کارخانه‌های شالیکوبی به صورت مستقیم مراجعه کنند. اگر سودجویان همچنان به این اختلاط‌ها ادامه دهند، ضربه جدی به ذائقه مردم نسبت به مصرف برنج هاشمی رخ خواهد داد. محمود خانزاده گفت: وضعیت فعلی بازار برنج مطلوب است اما پس از برداشت کامل برنج ممکن است، قیمت این محصول همچون سال‌های گذشته دستخوش تغییرات شود.

 مرگ مادر به دست فرزندش در منوجان

کهنوج | معاون دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان منوجان گفت: شوخی مرگبار پسر بچه ۹ ساله با اسلحه شکاری منجر به فوت یک مادر در شهرستان منوجان شد.امید رضایی با تایید این خبر گفت: شامگاه گذشته پس از بازگشت اعضای یک خانواده به منزل، پسر بچه ۹ ساله خانواده یک قبضه سلاح شکاری که در داخل ماشین پدر بزرگ بوده را به قصد شوخی به طرف مادر خود نشانه می‌گیرد که متاسفانه تیراندازی صورت گرفته و مادر مورد اصابت گلوله قرار می‌گیرد.او افزود: بلافاصله این زن به مراکز درمانی اعزام می‌شود که در اثر شدت جراحات و خون‌ریزی، مصدوم به بیمارستان شهرستان کهنوج اعزام می‌شود که متاسفانه در میانه راه مادر خانواده فوت می‌کند.

 شهر زیرزمینی در زیر اردستان

اصفهان|شهردار اردستان با بیان اینکه در زیر شهر اردستان یک شهر زیرزمینی وجود دارد، گفت: شهر زیرزمینی اردستان شبیه شهر زیرزمینی نوش آباد است، اما میراث فرهنگی نمی‌گذارد ما آن را اعلام کنیم، ما این شهر زیرزمینی را شناسایی کرده‌ایم و حتی تعدادی از راه‌های زیرزمینی از منازل مردم به این شهر راه دارد، آثاری از دوره ساسانیان در حال مدفون شدن هستند.

  فولادمبارکه  آماده تامین نیاز بازار داخلی

اصفهان| فروش داخلی محصولات شرکت فولادمبارکه اصفهان از سال ۹۴تا ۹۶ با رشد ۷۲ درصدی از ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تن به ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تن رسیده است.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان، محصولات این شرکت را متنوع‌تر و حجم عرضه آن را هم بیشتر از قبل برشمرد و گفت: ورق‌های تولیدشده قابل استفاده در صنایع دریایی، نفت و گاز و خودروسازی است.بهرام سبحانی افزود: با وجود افزایش تولید فولاد، معادل‌های شگفت‌انگیز در بازار در حال رقم خوردن است؛ چراکه محصولاتی که با فولاد تولید می‌شود افزایش قیمت زیادی دارد .وی قیمت کنونی هر کیلو ورق فولادی را ۲ هزار و ۶۰۰ تومان بیان کرد و گفت: این درحالی است که قیمت لوله پروفیل که باید اندکی گران‌تر از ورق فولادی باشد، بیش از ۶ هزار تومان فروخته می‌شود.

جنگ اقتصادی دنیا، جنگ فولاد است

اصفهان |عرضه ورق فولاد مبارکه در بهار ۹۷، ۲۳درصد رشد داشته است.

دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان با اشاره به شرایط حاکم بر صنعت فولاد در سطح جهانی گفت: جنگ دنیا، جنگ فولاد است و سلاح دفاعی کشورها در این جنگ، تعرفه است که در ایران در حداقل ممکن قرار دارد.

او ادامه داد: قیمت‌های داخلی در همه جای دنیا بالاتر از قیمت‌های جهانی است، اما در ایران برعکس است. مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان گفت: برخی تصمیمات اخیر به جای توسعه صادرات و ارزآوری فولاد در شرایط تحریم، منجر به محدودیت صادرات فولاد می‌شود.او همچنین گفت: اینکه سهمیه‌ای برای عرضه داخلی فولادسازان تعیین شود و اسم آن را «تعهد» بگذارند و صادرات را هم منوط به انجام این عرضه‌ها کنند با هیچ اصل اقتصادی سازگار نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران