شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126927 | |

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچگاه بحث پیوستن به FATF مطرح نبوده است و فقط بررسی برخی از لوایح آن انجام شده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: هیچگاه بحث پیوستن به FATF مطرح نبوده است و فقط بررسی برخی از لوایح آن انجام شده است و اگر قرار باشد در روابط خارجی اقدامی انجام شود بدون اذن رهبری نخواهد بود.

مرتضی صفاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اخیراً در کشور پیرامون موضوع FATF نظرات غیر کارشناسی و غیرمعقولی از سوی برخی ارایه شده است که صحت ندارد. وی افزود: هیچگاه بحث پیوستن به FATF مطرح نبوده است و فقط چندین لایحه و مفاد آن بررسی شده است که مفاد تصویبی آن را هم خودمان در مجلس تعیین می‌کنیم که در حوزه شفافیت‌های مالی است. نماینده مردم نطنز در مجلس گفت: با توجه به شرایط فعلی که تحریم‌های امریکا علیه جمهوری اسلامی ایران آغاز شده است، برخی از لایحه‌ها و مفاد آن بررسی شده که ایران در لیست سیاه FATF قرار نگیرد چرا که اگر در این لیست سیاه قرار بگیرد، علاوه بر تحریم‌های امریکا که وضع کرده است، تحریم‌های سنگین دیگری در حوزه بانکی و پولی گریبان گیرمان خواهد شد. وی تصریح کرد: خیلی از موارد مقابله با تروریسم و پول‌شویی هم در مجلس بررسی و تصویب شده است که در جهت شفاف سازی مسائل مالی و عدم قرار‌گیری ایران در لیست سیاه FATF است و لذا قضیه پیوستن به FATF مردود و باطل است. صفاری نطنزی خاطرنشان کرد: عده‌ای هم در گوشه و کنار می‌گویند که با عضویت در FATF دچار خود تحریمی خواهیم شد که این نظریه اشتباه است و موضوع برعکس است و در صورتی که ایران وارد لیست سیاه FATF شود دچار خود تحریمی خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران