شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 125874 | |

نایب‌رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است رد لایحه پالرمو به معنای رد FATF نیست. محمد کاظمی در گفت‌وگو با خانه ملت،

نایب‌رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس معتقد است رد لایحه پالرمو به معنای رد FATF نیست. محمد کاظمی در گفت‌وگو با خانه ملت، با اشاره به اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره لایحه پالرمو و FATF گفت: شرایط کشور به گونه‌یی است که تحریم‌ها مشکلاتی را برای فعالیت‌های اقتصادی و مبادلات تجاری ما فراهم کرده که باید مانع آن شویم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: اعضای 1+5 به تعهدات خود پایبند نبودند و امریکا نیز تعهدات بین‌المللی را نقض کرده از این رو به نظر نمی‌رسد جمهوری اسلامی نیز بیش از این به تعهدات خود پایبند بماند و خود را ملزم به اجرای مفاد کنوانسیون‌هایی کند که قرار است باعث شود تحریم‌ها سخت‌تر بگذرد. او در ادامه با بیان اینکه ممکن است رهبری راه سومی را ارائه کنند، عنوان کرد: بسیاری از کشورها کنوانسیون‌ها را با حق تحفظ پذیرفته‌اند که جمهوری اسلامی نیز همین قصد را داشت اما با مخالفت‌هایی روبرو شد. کاظمی ادامه داد: موضوع مربوط به FATF همچنان در مجلس در حال بررسی بوده و رد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون پالرمو خللی در آن ایجاد نمی‌کند. نایب‌رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: کمیسیون امنیت ملی می‌تواند مذاکراتی داشته باشد تا ضمن عدم عضویت در کنوانسیون پالرمو، مشکلی برای FATF پیش نیاید و از طرق دیگر از لیست سیاه خارج شویم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران