شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 124742 | |

رییس قوه قضاییه با تاکید بر الزام دستگاه اجرایی همچنین همدلی با دولت برای رفع مشکلات مردم از سوی دستگاه قضایی اظهار کرد: دادستان‌ها

رییس قوه قضاییه با تاکید بر الزام دستگاه اجرایی همچنین همدلی با دولت برای رفع مشکلات مردم از سوی دستگاه قضایی اظهار کرد: دادستان‌ها به هیچ عنوان با فرصت‌طلبانی که قصد سوءاستفاده از مطالبات بر حق مردم را دارند، مسامحه نکنند و به تخریبگران اموال عمومی و خصوصی مجال ندهند.

به گزارش میزان به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه آیت‌الله آملی‌لاریجانی در جلسه مسوولان عالی قضایی با تاکید بر کمک دستگاه قضایی به دستگاه اجرایی برای حل مشکلات مردم تصریح کرد: روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر کشور باید از باب حقوق عامه و حل مطالبات مردم به برخی موضوعات ورود کنند. گرچه ما در دستگاه قضایی وظیفه اجرایی نداریم اما می‌توانیم در برخی موارد ضمن الزام دستگاه‌ها به حل مشکلات مردم همدلانه به آنها کمک کنیم که به موقع و با سرعت بیشتر کاستی‌ها را برطرف کنند. رییس قوه قضاییه با بیان اینکه مردم علاوه بر تامین نیازهایشان به یک گوش شنوا احتیاج دارند و باید حرف‌هایشان شنیده شود، ادامه داد: در مواردی که کم کاری دستگاه‌های اجرایی به نوعی می‌تواند، اقدام مجرمانه قلمداد شود باید پرونده تشکیل داد تا همه بدانند که باید وظیفه خود را به درستی انجام دهند. آیت‌الله آملی‌لاریجانی در ادامه به برخی اقدامات شیطنت‌آمیز اذناب داخلی معاندان خارجی در جریان اعتراضات اشاره کرد و گفت: مردم مطالبات بر حقی دارند اما عده‌یی با سوءاستفاده از این فضا اقدام به تخریب اموال عمومی و خصوصی می‌کنند. به آتش کشیدن بانک یا تخریب اموال مردم به هیچ عنوان قابل هضم نیست.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران