شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر:

| کدخبر: 123614 | |

مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه امروز توطئه اصلی دشمن عبارت از فشار اقتصادی به توده‌های مردم برای خسته و ناامید کردن آنان است به همه دستگاه‌های حاکمیتی و مسوولان توصیه کردند

مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه امروز توطئه اصلی دشمن عبارت از فشار اقتصادی به توده‌های مردم برای خسته و ناامید کردن آنان است به همه دستگاه‌های حاکمیتی و مسوولان توصیه کردند تلاش بی‌وقفه‌یی برای مقابله با این توطئه داشته باشند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفترمقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در خطبه اول نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید بزرگ به ملت ایران و امت اسلامی، عید فطر را روز پاداش گرفتن و ماه مبارک رمضان را میدان مسابقه میان مومنین برای اطاعت خداوند و نزدیکی به رضای الهی دانستند و گفتند: به لطف خداوند متعال، ملت ایران هر سال در این مسابقه معنوی و انجام کارهای نیک نسبت به سال‌های قبل امتیازهای بیشتری کسب می‌کند.

رهبر معظم انقلاب، گسترش جلسات تلاوت قرآن و افزایش شور و حضور مردم در محافل دعا، مناجات و موعظه و پر رونق‌تر شدن سنت حسنه افطاری ساده در مساجد و معابر عمومی را نمونه‌هایی از پیشرفت ملت ایران در مسابقه معنوی در ماه رمضان امسال برشمردند و افزودند: اوج درخشندگی ماه مبارک رمضان در شب‌های قدر بود که قشرهای مختلف مردم به ویژه جوانان با اجتماع عظیم خود در سراسر کشور، دست‌ها را به دعا بلند کردند و ضمن راز و نیاز با معبود، لطافت و صفای روح خود را افزایش دادند.

ایشان راهپیمایی روز قدس امسال را یکی دیگر از نقاط درخشنده در ماه مبارک رمضان دانستند و خاطرنشان کردند: راهپیمایی روز قدس حقیقتا یک پدیده منحصر به فرد است و مردم در زیر آفتاب داغ با آن شور و نشاط به خیابان‌ها آمدند و براساس گزارش‌ها، جمعیت راهپیمایان در اغلب شهرهای کشور نسبت به سال‌های قبل بیشتر و پر شورتر بود.

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: ملت ایران بیدار و پر انگیزه است؛ این ملتی که بعد از یک شب احیا با آن شور و هیجان به خیابان‌ها می‌آید، خسته و ناامید نیست، آن کسانی که به پیروی از تبلیغات دشمنان، ادعای خستگی و بی‌نشاطی مردم را دارند در واقع حال و روز خود را به همه مردم تعمیم می‌دهند و خودشان خسته و بی‌نشاط هستند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به افزایش هر ساله معنویت و صفای درونی مردم در ماه مبارک رمضان خاطرنشان کردند: پیام این واقعیت این است که ملت و جوانان ایران با وجود سیاست‌هایی که تلاش دارد، انسان‌ها را از معنویت دور کند بر معنویت و ضدیت با فساد پافشاری دارند و این سرمایه بی‌بدیل معنوی نگه‌دارنده هویت، استقلال، عزت و عظمت کشور است. رهبر معظم انقلاب اسلامی در خطبه دوم نماز عید به پر شور و گسترده بودن راهپیمایی روز قدس در کشورهای دیگر اشاره کردند و گفتند: پیام رونق و شکوفایی بیشتر راهپیمایی روز قدس در کشورهای مختلف این است که با وجود تبلیغات بیگانگان، نزدیکی و هم‌جهتی ملت‌های مسلمان با ملت ایران بیشتر شده است. ایشان علت توطئه‌های مستمر قدرت‌های شیطانی ضد ملت ایران را نگرانی آنها از ایستادگی، اقتدار، استقلال و فکر بلند و ابتکاری ملت ایران دانستند و تاکید کردند: البته این قدرت‎ها تلاش خود را می‌کنند اما همواره نیز شکست می‌خورند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی، اذعان رییس‌جمهور امریکا به بی‌دستاورد بودن 7تریلیون دلار هزینه این کشور در منطقه غرب آسیا را به معنای شکست آنها در منطقه دانستند و گفتند: این اعتراف نشان می‌دهد، شیطان بزرگ با آن‌ همه تلاش نتوانسته است به اهداف خود دست یابد و از این پس نیز هر چه در این منطقه پول خرج کنند باز هم به مقصود خود نخواهند رسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه ملت ایران باید بیدار و هوشیار باشد و توطئه‌ها را بشناسد، افزودند: امروز توطئه اصلی دشمن عبارت از «فشار اقتصادی» به توده‌های مردم برای خسته و ناامید کردن آنان است. ایشان همه دستگاه‌های حاکمیتی و مسوولان را به تلاش بی‌وقفه برای مقابله با این توطئه توصیه و خاطرنشان کردند: یک کانون مرکزی با حضور سران 3 قوه و فعالان اصلی قوا برای رسیدگی به مسائل اقتصادی تشکیل شده که این کانون باید مسائل اقتصادی را قدم به قدم دنبال کند، تصمیم‌های قاطع بگیرد و آنها را اجرا کند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه آحاد مردم نیز برای مقابله با این توطئه وظایفی دارند، افزودند: یکی از موضوعاتی که باید مورد توجه جدی مردم قرار بگیرد «پرهیز از اسراف و زیاده‌روی» است. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به وجود نقدینگی بالا در کشور افزودند: صاحبان این نقدینگی، آن را به سمت تولید هدایت کنند تا چرخ‌های زندگی مردم به حرکت دربیاید.

ایشان دست‌اندرکاران تجارت و بازرگانی خارجی را نیز به پرهیز از واردات کالاهای غیرضرور و کالاهایی که مشابه داخلی دارند، توصیه موکد کردند و گفتند: یکی از عادت‌هایی که میان برخی از مردم رواج دارد و باید کنار گذاشته شود، سفرهای تفریحی و غیرضروری به خارج از کشور است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به برخی تصمیم‌های وزارت اقتصاد برای رونق فضای کسب وکار و برطرف کردن موانع، این تصمیم‌ها را مثبت ارزیابی و بر پیگیری جدی آن تاکید کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همچنین پیگیری جدی موضوع مبارزه با فساد را خاطرنشان کردند و با اشاره به حضور جوانان در بخش‌های تولیدی و سازندگی، لزوم تشویق آنان و حمایت از واحدهای تولیدی را مورد تاکید قرار دادند.

ایشان وحدت آحاد مردم و وحدت ملی و اجتماعی را موضوعی مهم خواندند و با اشاره به رواج پدیده ناپسند توهین و تهمت به یکدیگر در فضای مجازی خاطرنشان کردند: این‌گونه اقدامات که گناه کبیره است به فضای عمومی کشور و وحدت ملی لطمه می‌زند. رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: همه باید نسبت به وحدت در جامعه اهتمام داشته باشند و از تهمت‌زنی به یکدیگر بپرهیزند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سیاست تبلیغاتی دشمن برای ایجاد جنگ روانی در جامعه از برخی رسانه‌ها و افراد که سخنان دشمنان را تکرار می‌کنند، انتقاد و آنها را به پرهیز از این اقدام دعوت کردند. ایشان در پایان خطبه دوم نماز عید گفتند: به لطف الهی آینده کشور با چنین ملتی و با وجود این روحیه و حرکت و معنویت و استقلال از امروز به مراتب بهتر خواهد بود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران