شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 123162 | |

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با قرائت قطعنامه‌یی ضمن اعلام مواضع خود بر رهایی مردم فلسطین از سلطه اشغالگران تاکید

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال با قرائت قطعنامه‌یی ضمن اعلام مواضع خود بر رهایی مردم فلسطین از سلطه اشغالگران تاکید کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، این قطعنامه بیان می‌دارد: اینک با گذشت 40سال از ابتکار راهبردی و معجزگون معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت روح‌الله در نامگذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به ‌عنوان روز جهانی قدس و تداوم راهبری اهداف این اقدام مبارک توسط خلف صالح آن حضرت، سکاندار شجاع، بصیر و دوراندیش انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای که آرمان آزادی قدس شریف و رهایی مردم فلسطین به یک مساله و خواست جهانی تبدیل شده است و جبهه سلطه و صهیونیسم با شکست رویای تسلط از نیل تا فرات و تحقق خاورمیانه بزرگ، به توطئه‌های پلید و جدیدی مانند معامله قرن و به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی روی آورده‌اند، ما شرکت‌کنندگان در راهپیمایی سراسری و دشمن‌شکن روز جهانی قدس که نماد بیداری امت اسلامی و مظهر زنده بودن ملت و مقاومت فلسطین و انتفاضه بازگشت است، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی ‌الله‌اکبر و خامنه‌ای رهبر به جهانیان اعلام می‌کنیم:

1. آزادی قدس شریف و رهایی ملت مظلوم و بی‌دفاع فلسطین از سلطه اشغالگران صهیونیست و تلاش برای محو غده سرطانی اسراییل را آرمان بلند انقلاب اسلامی و راهبرد سرنوشت‌ساز رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار نظام مقدس اسلامی حضرت امام و خلف صالح آن عزیز سفر کرده مقام معظم رهبری دانسته و تمام همت و توانمندی‌های مادی و معنوی خود را در راستای تحقق این فریضه بزرگ دینی و انقلابی به کار خواهیم گرفت.

2. اقدام سخیف و غیرقانونی ترامپ رییس‌جمهور بی‌خرد ایالات متحده امریکا در انتقال سفارتخانه این کشور به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن قدس شریف به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی را به‌ شدت محکوم کرده و آزادی بیت‌المقدس و حمایت از مردم مسلمان و ستمدیده فلسطین را همچنان اولویت اول جهان اسلام دانسته و هرگونه اقدام و تلاشی که بخواهد این اولویت را خدشه‌دار و اذهان امت اسلامی را از آن منحرف کند، تقبیح می‌کنیم.

3. با محکوم کردن توطئه موسوم به معامله قرن به جهانیان اعلام می‌داریم تنها راه‌حل مساله فلسطین بازگشت آوارگان فلسطینی از اقصا ‌نقاط دنیا و برگزاری همه‌پرسی فراگیر و آزاد برای تضمین آینده این کشور با اراده آنان و تحقق راهبرد فلسطین من البحر الی النهر بوده و هرگونه راه‌حل جایگزین را فرصت‌سازی برای تداوم اشغالگری و جنایت ننگین رژیم جعلی و اهریمنی صهیونیستی و پایمال‌کردن حقوق مسلم مردم فلسطین می‌دانیم.

4. فلسطین را رمز وحدت، یکپارچگی و اتحاد امت اسلامی برابر توطئه‌های نظام سلطه و استکبار در حفظ رژیم جلاد و کودک‌کش صهیونیستی و ایجاد چتر امنیتی برای اشغالگران پلید دانسته و ضمن تاکید بر نقش مهم و تاثیرگذار مراجع، علما و نهادهای دینی جهان اسلام به‌ویژه دانشگاه الازهر و علمای حجاز در حمایت از مردم فلسطین و ناکام دانستن تلاش‌های گذشته آنان انتظار می‌رود با افشای توطئه‌های جدید امریکا، رژیم صهیونیستی و حامیان منطقه‌یی و فرامنطقه‌یی‌شان، تلاش سران مرتجع برخی کشورهای اسلامی و عربی برای سازش و عادی‌سازی روابط با اشغالگران قدس شریف را محکوم و به رسالت تاریخی و تکلیف شرعی خود در این عرصه عمل کنند.

5. وحدت، همگرایی و یکپارچگی گروه‌های فلسطینی در برابر رژیم غاصب صهیونیستی را از مهم‌ترین الزامات و مقدمات تحقق آرمان آزادی قدس شریف و اخراج اشغالگران از این سرزمین مقدس دانسته و با حمایت همه‌جانبه از خط مقاومت و انتفاضه، یهودی‌سازی سرزمین‌های اشغالی و تلاش برای نابودی هویت ملی و تاریخی فلسطین و حذف معادله بازگشت که برای بستن پرونده فلسطین طراحی شده است را به ‌شدت محکوم کرده و از سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و منطقه‌یی می‌خواهیم با اتخاذ مواضع قاطع و عملی، این توطئه خطرناک را ناکام کنند.

6. شکست فتنه داعش و تروریست‌های تکفیری در عراق و سوریه، ناکامی رژیم آل‌سعود در جنگ و تجاوز ضد ملت‌های مظلوم و مقاوم یمن و بحرین با وجود حمایت‌های مشترک امریکا و رژیم صهیونیستی و حامیان آنان را از دستاوردهای بزرگ جبهه مقاومت اسلامی دانسته و با تاکید بر محفوظ دانستن حق انتقام و مقابله به مثل در قبال توطئه‌های استکباری و صهیونیستی، همراه با آحاد امت اسلامی اجازه نخواهیم داد دشمنان اسلام با مساله‌سازی‌های انحرافی و ایجاد شکاف و تفرقه بین مسلمین، ظرفیت‌های انقلابی جهان اسلام را قربانی منافع و امنیت اشغالگران قدس کنند.

7. امریکا را همچنان طاغوت اعظم، شیطان بزرگ و دشمن شماره یک خود دانسته و با محکوم‌ کردن عهدشکنی کاخ سفید و خروج آن از برجام و اعمال تحریم‌های جدید ظالمانه از دولت و دست‌اندرکاران مذاکرات هسته‌یی با اروپایی‌ها می‌خواهیم شروط و ملاحظات راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی را نصب‌العین قرار داده و با هوشمندی و هوشیاری و دریافت تضمین‌های عملی لازم، قاطعانه و مسوولانه به صیانت از حقوق و منافع ایران اسلامی پرداخته و عنداللزوم تصمیم و اقدام انقلابی را در دستور کار قرار داده و نام خود را به نیکی در تاریخ جاودانه کند.

8. با تاکید بر حفظ وحدت و وفاق ملی حول محور ولایت فقیه، از قوای سه‌گانه، نیروهای مسلح و آحاد مسوولان و نهادهای نظام و شخصیت‌ها و جریان‌های مرجع جامعه می‌خواهیم منویات و رهنمودهای مقام عظمای ولایت و رهبری به‌ عنوان نقشه راه انقلاب اسلامی و راهبرد پیشرفت و موفقیت کشور و ضامن برون‌رفت از چالش‌ها و مشکلات امروز جامعه در حوزه اقتصاد و معیشت را سر لوحه اقدامات خود قرار داده و به پشتوانه نصرت الهی و حمایت همه‌جانبه ملت در این راه از هرگونه غفلت و کوتاهی پرهیز کرده و شناسایی و برخورد قاطع با اشخاص حقیقی و حقوقی که به نوعی درصدد ایجاد مانع و کوتاهی در تحقق تدابیر و راهبردهای معظم‌له هستند را وظیفه قانونی و انقلابی خود بدانند.

9. از همه دستگاه‌ها و نهادها و دلسوزان و جریان‌های معتقد به نظام می‌خواهیم با هوشیاری و هوشمندی به مسوولیت‌های خطیر تاریخی خود برابر توطئه‌های جبهه دشمن که از طریق نفوذ و اختلال در محاسبات نظام اسلامی درصدد تحمیل اراده شیطانی خود در پوشش پیمان‌ها و سندهای به اصطلاح جهانی و بین‌المللی مانند سند 2030، پالرمو، FATF برای هدف قراردادن هویت، استقلال و اقتدار انکارناپذیر کشور هستند، عمل کرده و با صیانت از منافع و مصالح ملی، توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان در این عرصه را خنثی و با شکست مواجه کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران