شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 122588 | |

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اگر برجام خاتمه یابد و شاهد وضع تحریم‌های جدید باشیم، دلیلی بر ماندن بر سر تعهداتمان نمی‌بینیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت: اگر برجام خاتمه یابد و شاهد وضع تحریم‌های جدید باشیم، دلیلی بر ماندن بر سر تعهداتمان نمی‌بینیم.

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی درخصوص خروج امریکا از برجام و تمهیدات سازمان انرژی اتمی برای مقابله با این اقدام عنوان کرد: ما در همان ابتدا سعی کردیم تا تمامی دستاوردها همچنین زیرساخت‌های صنایع هسته‌یی کشور را حفظ کنیم تا بتوانیم در زمان مورد نیاز فعالیت‌های خود را از سر بگیریم. به عبارتی دیگر ما حتی خود را برای بدترین و بدبینانه‌ترین شرایط آماده کرده بودیم و از این رو اگر بخواهیم به عقب برگردیم و فعالیت‌های هسته‌یی خود را بار دیگر آغاز کنیم هیچ مشکلی سد راه ما وجود نخواهد داشت. سخنگوی سازمان انرژی اتمی درخصوص کاربردهای دیگر انرژی هسته‌یی عنوان کرد: طی چند سال اخیر شاهد معرفی دستاوردهای متعددی در زمینه‌های مختلف بودیم. ما همچنان به تحقیق و توسعه برای طراحی و ساخت نسل جدید سانتریفیوژهای خود ادامه خواهیم داد و خوشبختانه توانستیم سانتریفیوژهای آی‌آر 8، آی‌آر 4 و آی‌آر 6 که ازجمله نمونه‌های جدید سانتریفیوژ‌ها هستند را تولید کنیم. همچنین در زمینه‌های دیگری همچون پزشکی، کشاورزی و صنعت نیز شاهد پیشرفت‌هایی بودیم که طی دو سال و نیم اخیر طراحی و معرفی شدند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران