شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در محفل نورانی انس با قرآن کریم:

| کدخبر: 122010 | |

در نخستین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به نور کلام خدا بود و قاریان،

در نخستین روز از بهار قرآن ماه مبارک رمضان، حسینیه امام خمینی(ره) یکپارچه منور به نور کلام خدا بود و قاریان، مناجات‌خوانان و مدیحه‌سرایان قرآنی به مدت 3ساعت در حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی محفل انس با قرآن کریم برپا کردند. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار یکی از نیازهای ضروری امروز امت اسلامی را لزوم «نزدیکی به قرآن و عمل به دستورات آن» دانستند و با تاکید بر اینکه مشکلات کنونی دنیای اسلام ازجمله شرایط تاسف‌بار فلسطین و جنایات رژیم صهیونیستی به ویژه در روزهای اخیر نتیجه دوری امت اسلامی از قرآن است، گفتند: بیت‌المقدس پایتخت فلسطین است و به توفیق الهی فلسطین از دست دشمنان خلاص خواهد شد و امریکا و اذناب آن در قبال حقیقت و سنت الهی هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای لزوم توجه بیشتر به قرآن در همه ابعاد زندگی را خاطرنشان کردند و با اشاره به مصائب و بلایای دنیای اسلام به ویژه شرایط مردم فلسطین گفتند: در این چند روز جنایات رژیم خبیث و جعلی صهیونیستی در به شهادت رساندن ده‌ها نفر و زخمی کردن هزاران فلسطینی را دیدید. در چنین شرایطی برخی گله می‌کنند که چرا امریکا موضع نمی‌گیرد درحالی که امریکا و بسیاری از دولت‌های غربی شریک جرم این جنایات هستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه باید امت اسلامی، دولت‌های اسلامی و حکومت‌های اسلامی در قبال این جنایات موضع بگیرند، خاطرنشان کردند: قرآن به ما می‌گوید باید در مقابل دشمنان دین و کفار سرسخت باشید و در میان خودتان با مهربانی رفتار کنید اما اکنون به‌ دلیل دوری از قرآن در دنیای اسلام شاهد جنگ و اختلاف میان مسلمانان و تسلیم بودن در مقابل کفار هستیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه دشمنی‌ها با اسلام تمامی ندارد، افزودند: اگر امت اسلامی به قرآن نزدیک شود، همان‌گونه که قرآن فرموده، بلاشک بر دشمن غلبه خواهند کرد زیرا این وعده الهی است.

ایشان تلاوت و جلسات قرآنی را مقدمه تدبر در قرآن و فهم و عمل به آن برشمردند و خطاب به جوانان ایرانی و انقلابی گفتند: انس و آشنایی خود را با قرآن روزبه‌روز افزایش دهید زیرا فهم قرآن و عمل به آن مایه قوت و اقتدار و عزت شما خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پایان با طلب مغفرت از خداوند متعال برای شهدای روزهای اخیر فلسطین همچنین با طلب استقامت بیشتر برای مبارزان راه حق تاکید کردند: امریکا و همدستان او در مقابل سنت تخلف‌ناپذیر الهی مجبور به شکست و تسلیم خواهند بود.

در این محفل نورانی جمعی از اساتید و پیشکسوتان، قاریان جوان، گروه‌های جمع‌خوانی، تواشیح و مدیحه‌سرایی و مناجات‌خوانان به اجرای برنامه پرداختند.

در پایان این مراسم نماز مغرب و عشا به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اقامه شد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران