شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121379 | |

نایب‌رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اروپایی‌ها ضمانت مستحکمی به ایران بدهند که در مقابل فشارهای امریکا ایستادگی می‌کنند، بهتر است در برجام بمانیم.

نایب‌رییس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اروپایی‌ها ضمانت مستحکمی به ایران بدهند که در مقابل فشارهای امریکا ایستادگی می‌کنند، بهتر است در برجام بمانیم.

علی مطهری در حاشیه جلسه علنی دیروز مجلس در جمع خبرنگاران درباره آینده برجام بدون امریکا گفت: این ضمانت باید شامل آن باشد که اروپایی‌ها در مقابل جریمه‌های احتمالی امریکایی‌ها ایستادگی و از بانک‌هایشان حمایت کنند. او تاکید کرد: اگر این اتفاق بیفتد، ماند‌نمان در برجام ارزش دارد، این یک پیروزی برای ایران است چون توانسته شکافی بین اروپا و امریکا ایجاد کند. مطهری افزود: البته به نظرم باید مهلت یک یا دو ماهه به اروپا برای دادن ضمانت قوی به ایران بدهیم تا آنها خسارت‌های احتمالی وارد شده به ایران را هم جبران کنند. البته اگر از طرف دیگر اروپایی‌ها بخواهند ما را دو، سه سال معطل و بین زمین و آسمان معلق نگه دارند به نظرم بهتر است ظرف یکی دو ماهه از برجام خارج شویم. در ادامه خبرنگاری از مطهری پرسید که آیا توان موشکی قابل مذاکره است؟ گفت: به هیچ‌وجه توان موشکی قابل مذاکره نیست البته به نظرم اشکالی ندارد که در مسائل منطقه مذاکره کنیم، همان‌طور که اکنون مذاکره درباره یمن در جریان است و تاکنون درباره سوریه هم مذاکره کردیم، این مساله مهمی نیست چون ما در منطقه دست برتر را داریم. او ادامه داد: در ادامه راه باید ضمن پذیرش مذاکره در منطقه به اروپایی‌ها مهلت دهیم که ضمانت واقعی به ما بدهند که واقعا مقابل امریکا ایستادگی می‌کنند، اگر این اتفاق رخ نداد، بهتر است از برجام خارج شویم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران