شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 121058 | |

سفیر ایران در بریتانیا درباره واکنش ایران به خروج امریکا از برجام گفت: سناریوهای متفاوتی وجود خواهد داشت. سناریو نخست می‌تواند مراجعه به ساختار طرح جامع اقدام مشترک باشد.

سفیر ایران در بریتانیا درباره واکنش ایران به خروج امریکا از برجام گفت: سناریوهای متفاوتی وجود خواهد داشت. سناریو نخست می‌تواند مراجعه به ساختار طرح جامع اقدام مشترک باشد. این مکانیسم برای حل و فصل اختلافات است. این مطلب در بند سی و ششم طرح جامع اقدام مشترک آمده است.

حمید بعیدی‌نژاد که با سی‌ان‌ان گفت‌وگو می‌کرد در پاسخ به این سوال مجری شبکه که پرسید: منظور شما این است که به بند داوری در طرح جامع اقدام مشترک رجوع شود، گفت: من نمی‌گویم که ما باید این کار را انجام دهیم اما می‌گویم که این یک احتمال است. اینکه این احتمال به واقعیت بدل شود، موضوعی است که به تصمیم امریکا بستگی دارد. این یک احتمال است. احتمال دیگری که در این رابطه وجود دارد، این است که در واکنش به اقدام امریکا ما هم از توافق خارج شویم. این موضوعی بسیار واقعی است.

او در پاسخ به سوال مجری که پرسید، منظور شما از خروج از توافق چیست؟ گفت: زمانی که امریکا از توافق خارج شده، این به معنای آن است که دیگر هیچ توافقی باقی نمانده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران