شماره امروز: ۵۴۷

رییس دفتر رییس‌جمهوری در مشهد خبر داد

| کدخبر: 121055 | |

«رییس‌جمهوری یک‌شنبه آینده به خراسان رضوی سفر می‌کند.» این خبری است که رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته در جریان سفر به مشهد آن را مطرح کرد؛

«رییس‌جمهوری یک‌شنبه آینده به خراسان رضوی سفر می‌کند.» این خبری است که رییس دفتر رییس‌جمهوری روز گذشته در جریان سفر به مشهد آن را مطرح کرد؛ خبری که بلافاصله پس از انتشار مورد توجه اهالی رسانه قرار گرفت و به سرعت در شبکه‌های اجتماعی نیز بازتاب پیدا کرد.

روحانی پیش از این هم در جریان رقابت‌های انتخاباتی سال 96 یکی از مهم‌ترین کمپین‌های خود را در آخرین روزهای تبلیغات انتخاباتی در این شهر برپا کرد و توانست نظر مردم استان را به خود جلب کند.

اما این ‌بار رییس‌جمهوری و رییس دفترش نه در قالب یک سفر تبلیغاتی بلکه در قامت رییس‌جمهوری که برای پاسخگویی به مطالبات مردم جلسات متعددی را با اهالی اقتصاد، فرهنگ و سیاست این شهر ترتیب دادند تا با جمع‌آوری مطالبات واقعی مردم استان و کارشناسان سفر پرباری را به این منطقه برنامه‌ریزی کنند.

برنامه‌ریزی‌های جامعی که مهم‌ترین سرفصل آن به گفته واعظی اشتغال بیش از 3میلیون نفر جویای کار در کشورمان است که در دستور کار قرار گرفته است.

در مسیر همین برنامه‌ریزی‌ها روز گذشته نیز رییس دفتر رییس‌جمهوری راهی مشهد شد تا در جریان دیدار با اهالی اقتصاد و فعالان بخش خصوصی تصویری از مهم‌ترین نیازهای این منطقه به دست آورد.  روابط عمومی استانداری خراسان رضوی روز پنج‌شنبه اعلام کرد که محمود واعظی در دیدار با فعالان اقتصادی این استان گفته است: ایجاد شغل اولویت نخست دولت است که با سخنرانی نمی‌توان به آن دست یافت بلکه باید به سوی سرمایه‌گذاری و ایجاد تسهیلات و اموری از این دست رفت. رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: حدود 3میلیون جویای کار در کشور وجود دارد که نمی‌توانیم نسبت به بیکاری آنها که اغلب جوان هستند، بی‌تفاوت باشیم. منابع صندوق توسعه ملی نیز در همین راستا و در اختیار بخش خصوصی است و این نهاد مالی علاقه‌مند به همکاری در حوزه اشتغال است.

واعظی با اعلام حمایت از طرح‌های اجرایی حوزه اشتغال از واگذاری مدیریت این کار به بخش خصوصی استقبال کرد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: به دنبال ایجاد سامانه جامع و پنجره واحد مهمی هستیم که رابطه مردم، تجار و تولید‌کننده با کارمندان دولت قطع و شتاب کار و عمل در امور بیشتر شود. دولت با تفویض اختیار به استان‌ها دنبال تعریف و تدوین راهکاری است که براساس آن، امور و موضوع‌های هر منطقه در همان استان مدیریت شود.

واعظی توجه به بنگاه‌های کوچک و متوسط را در راستای ایجاد اشتغال بسیار مهم دانست و بر لزوم پیگیری و رفع مشکلات آنها تاکید کرد.

 دورنمای صادرات به کشورهای همسایه

او با اشاره به توجه به توسعه صادرات به ویژه کشورهای همسایه گفت: اگر نتوانیم بازار همسایگان را تسخیر کنیم، بازار منطقه و بازارهای بین‌المللی را نیز از دست می‌دهیم.

رییس دفتر رییس‌جمهوری بیان کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی خراسان رضوی که در شاهراه ارتباطی بین‌المللی قرار گرفته است، دولت با ایجاد مناطق آزاد، تجاری و صنعتی در این استان موافق است.

او درباره ساماندهی مالیات‌ها نیز اظهار کرد: نگاه دولت به این موضوع سیاسی نیست بلکه به دنبال جلوگیری از فرار مالیاتی است. مالیات بر ارزش افزوده باید با سامانه دقیق از هر کالایی در هر نقطه‌یی از کشور دریافت شود و در اختیار تولید‌کننده قرار بگیرد تا بتواند با هزینه کمتر جنس بهتر و قابل رقابت تولید کند. رییس دفتر رییس‌جمهوری ادامه داد: شاهد تحولات بسیار خوب در خراسان رضوی هستیم و انتظار می‌رود، اقدام‌های انجام شده در این منطقه الگویی برای کل کشور باشد.

واعظی با تاکید بر اینکه تلاش ما در راستای رونق اقتصادی کشور است به دیدار خود با تولیت آستان قدس رضوی اشاره کرد و گفت: ارتباط همدلانه و هماهنگ با مسوولان در استان خراسان رضوی وجود دارد و این وحدت و انسجام بین همه بخش‌ها و مسوولان اعم از آستان قدس رضوی و دستگاه‌های اجرایی باید به عنوان سرمایه حفظ شود. آستان قدس رضوی نیز علاقه‌مند است مشوق، مکمل و کمک‌کننده دولت در توسعه استان خراسان رضوی و سیاست‌های اجرایی باشد.

او ادامه داد: در سیاست‌گذاری‌ها همواره از دیدگاه‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و بخش خصوصی استقبال می‌کنیم و مطالبه جدی دولت، حضور موثر مردم در حوزه‌های مختلف است چراکه هر چه وضع مردم بهتر شود، قدرت توسعه می‌یابد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری گفت: یکی از وظایف اصلی دولت این است که پاسخ درست به نیازهای قانونی و منطقی بخش خصوصی و فعالان اقتصادی بدهد و هر مجموعه‌یی که چنین نباشد نیمی از وظایف خود را انجام

نداده است. واعظی افزود: نشست، تقویت ارتباط و هم‌افزایی بیشتر با بخش خصوصی، شتاب روند توسعه را به دنبال دارد و اعتقاد ما بر این است که بخش خصوصی کشور از دولت جدا نیست و همین وظیفه‌یی که نسبت به سایر قوا داریم نسبت به بخش‌های غیردولتی نیز داریم. او با اشاره به ظرفیت‌های استان خراسان رضوی در حوزه‌های گوناگون اظهار کرد: در بخش معادن به عنوان فرصت نیازمند سرمایه‌گذاری‌های کلان هستیم.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران