شماره امروز: ۵۴۷

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان:

| کدخبر: 120973 | |

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (دوشنبه) در آستانه روز کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان،

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (دوشنبه) در آستانه روز کار و کارگر در دیدار هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان، اصلی‌ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی را جنگ اقتصادی دانستند و با تاکید بر اینکه تنها راه مقابله با این جنگ، حمایت از کالای ایرانی و تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی و چشم ندوختن به بیگانگان است، گفتند: وظیفه دولت و مسوولان، برطرف کردن مشکلات و موانع کارآفرینان و کارگران و افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی است و وظیفه مردم نیز تصمیم و عزم جدی برای خرید کالای ایرانی است. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین با اشاره به جنگ و ناامنی و خونریزی ناشی از حضور امریکا در منطقه تاکید کردند: آن کسی که باید از منطقه غرب آسیا خارج شود، امریکاست و نه جمهوری اسلامی و همان‌گونه که چند سال قبل گفتم، دوران «بزن، در رو» تمام شده است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار با گرامیداشت عید بزرگ نیمه شعبان و با تاکید بر لزوم مغتنم شمردن ایام پربرکت و معنوی ماه شعبان گفتند: نیمه شعبان مظهر امید به آینده و امید به وعده تخلف‌ناپذیر الهی برای اصلاح نهایی جهان و تغییر شرایط ظالمانه کنونی به وسیله حضرت صاحب‌الزمان (عج) است.

ایشان در ادامه نیروی انسانی بخش تولید به ویژه کارگران را ثروتی عظیم خواندند و افزودند: مهم‌ترین ویژگی نیروی کار در ایران، این است که هنر و اندیشه و انگیزه و خلاقیت او از سطح متوسط جهانی بالاتر است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به بازدید چند ساعته خود از نمایشگاه محصولات ایرانی در حسینیه امام خمینی (ره) تاکید کردند: با وجود همه فشارها و تحریم‌ها و همه مشکلاتی که مستکبران ایجاد می‌کنند اما تولیدات داخلی که در این نمایشگاه عرضه شده بود، برجسته و ممتاز بود و باید در مقابل نیروی کار ایرانی سر تعظیم فرود آورد و به همین دلیل باید دست هنرمند کارگر ایرانی را که یکی از بهترین کارگران دنیاست، بوسید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: با وجود این برجستگی و هنرمندی نیروی کار ایرانی، اما متاسفانه عده‌یی در داخل، حمایت از کالای ایرانی را یا باور نمی‌کنند یا به آن عمل نمی‌کنند.

ایشان حمایت از کالای ایرانی را به معنای حمایت از نیروی کار و تولید داخل دانستند و خاطرنشان کردند: این حمایت همه‌جانبه بر عهده مسوولان و همچنین مردم است. رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به گلایه‌ها و مشکلاتی که از جانب تولید‌کنندگان و کارگران مطرح می‌شود، گفتند: وظیفه دولت و مسوولان برای حمایت از کالای ایرانی، برطرف کردن کامل موانع همچون مشکلات بیمه، بانکی، مالیاتی و کمبود نقدینگی است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: اگر این مشکلات برطرف شوند، دیگر شاهد آن نخواهیم بود که کارخانه‌یی با یک‌سوم ظرفیت خود کار کند، زیرا خالی بودن ظرفیت یک کارخانه به معنای بیکاری متراکم در داخل است. ایشان با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی، مانع از بیکاری کارگران خواهد شد و زمینه اشتغال جوانان تحصیلکرده را نیز در بخش‌های مختلف تولید فراهم خواهد کرد، گفتند: وظیفه مردم در حمایت از کالای ایرانی تصمیم جدی برای خرید تولیدات داخلی است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با انتقاد از خرید کالای خارجی با وجود مشابه با کیفیت داخلی افزودند: چرا عده‌یی بر خرید کالای خارجی اصرار دارند، این چه بدفهمی و مرضی است؟ همه دستگاه‌های دولتی و همچنین همه مردم باید تصمیم بگیرند که از کالای ایرانی استفاده کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی از نتایج حمایت از کالای ایرانی را جلوگیری از تبعات اجتماعی، امنیتی و اخلاقی ناشی از بیکاری دانستند و خاطرنشان کردند: حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین و موثرترین شیوه‌های مقابله با طراحی اقتصادی دشمنان است، زیرا آنان متوجه شده‌اند که در جنگ سخت و نظامی به نتیجه نخواهند رسید. ایشان افزودند: البته من در چند سال قبل و در زمان رییس‌جمهور دیگر امریکا که همانند رییس‌جمهور فعلی بداخلاق و هجوگو بود، گفتم که دوران «بزن در رو» گذشته است و می‌دانند که اگر وارد درگیری نظامی با ایران شوند، چند برابر ضربه خواهند خورد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: آنها اکنون تمرکز خود را بر جنگ اقتصادی و جنگ فرهنگی گذاشته‌اند و اتاق جنگ اقتصادی با نظام جمهوری اسلامی، وزارت خزانه‌داری امریکاست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه راه مقابله با جنگ اقتصادی، تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی است، گفتند: من معتقد به قطع ارتباط با دنیا نیستم اما تکیه به بیرون مرزها نیز غلط اندر غلط است.

ایشان افزودند: ما حتما باید با هوشیاری و زرنگی و جدیت با دنیا ارتباط داشته باشیم اما این را هم بدانیم که دنیا فقط امریکا و چند کشور اروپایی نیست، دنیا بزرگ است و باید با کشورهای مختلف ارتباط داشت.

ایشان تاکید کردند: ارتباط با دنیا به معنای چشم دوختن به عنصر خارجی نیست بلکه باید به نیروی داخلی چشم دوخت. رهبر معظم انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: اگر مردم ببینند که مسوولان اصرار دارند مشکلات را با تکیه بر ظرفیت‌های داخلی حل کنند، مشکلات و سختی‌ها را نیز تحمل خواهند کرد، بنابراین مسوولان توجه داشته باشند که نباید به خارج تکیه کرد. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یکی دیگر از شیوه‌های امریکا برای مقابله با نظام آزادیخواه و مستقل جمهوری اسلامی ایران را تحریک برخی دولت‌های کم فهم منطقه و ایجاد اختلاف و درگیری در درون منطقه دانستند و گفتند: امریکایی‌ها تلاش دارند تا با تحریک سعودی‌ها و برخی کشورهای منطقه، آنها را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند اما اگر آنها عقل داشته باشند نباید فریب امریکا را بخورند.

ایشان با تاکید بر اینکه امریکایی‌ها می‌خواهند، هزینه مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت مقتدر ایران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخی دولت‌های منطقه بیندازند، افزودند: برخی کشورهای منطقه بدانند، اگر با جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شوند، قطعا ضربه و شکست می‌خورند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به ناامنی و جنگ و درگیری ناشی از حضور امریکا در منطقه غرب آسیا تاکید کردند: به همین دلیل باید پای امریکایی‌ها از این منطقه قطع شود و باید از منطقه غرب آسیا بیرون بروند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر اینکه آن کسی که باید از منطقه بیرون برود، امریکاست و نه جمهوری اسلامی ایران افزودند: ما اهل اینجا هستیم و خلیج‌فارس و غرب آسیا خانه ماست اما شما بیگانه و به دنبال اهداف خباثت‌آمیز و ایجاد فتنه هستید.

ایشان تاکید کردند: بدانید امریکا و برخی کشورها نظیر آن، پایشان از این منطقه قطع خواهد شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود به موضوع واردات بی‌رویه و همچنین قاچاق کالا اشاره کردند و گفتند: شکایت و گله بسیاری از تولید‌کنندگان و سرمایه‌گذاران و کارگران همین دو موضوع است که دولت باید با این مقوله مقابله کند.

پیش از سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان گزارشی از سیاست‌ها و اقدامات این وزارتخانه برای بهبود وضعیت کارگران، ایجاد اشتغال و فقرزدایی گفت: می‌توانیم کالای ایرانی را به چنان سطحی از کیفیت و رقابت‌پذیری در دنیا برسانیم که بتواند سهمی شایسته از بازارهای جهانی را از آن خود کند.

ربیعی برنامه سال جاری وزارت کار را توسعه امنیت شغلی کارگران و ثبات مشاغل خواند و افزود: با تمام توان برای بهبود سیاست‌های اشتغال و افزایش قدرت خرید کارگران عمل خواهیم کرد.

 بازدید دو و نیم ساعته رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه کالای ایرانی

رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین عصر روز یک‌شنبه به مدت دو ساعت و نیم از نمایشگاه کالای ایرانی در حسینیه امام خمینی (ره) بازدید کردند.

در این بازدید که ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از ۷۷ غرفه تولیدات ایرانی در بخش‌های مختلف از جمله لوازم خانگی، نوشت‌افزار، پوشاک و منسوجات، مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و بهداشتی، وسایل کودک، لوازم خودرو و وسایل صنعتی و ساختمانی دیدن کردند و از نزدیک در جریان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های تولیدکنندگان، مسائل و دغدغه‌های آنان و نیز میزان استقبال مردم از کالاهای ایرانی قرار گرفتند.

مهم‌ترین دغدغه تولیدکنندگان، واردات بی‌رویه و قاچاق بود و درخواست‌ها و پیشنهادهایی در خصوص اصلاح قوانین و حذف موانع در بخش تولید، تقویت حمایت مالی از واحدهای تولیدی و کمک به تبلیغ و معرفی کالای ایرانی بیان کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز با تقدیر از تولیدکنندگان ایرانی و تحسین کیفیت محصولات موجود در نمایشگاه بر لزوم جلوگیری از واردات بی‌رویه و مبارزه با قاچاق تاکید و دستوراتی برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات تولیدکنندگان صادر کردند. ایشان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواستند، حل مشکلات منعکس‌ شده در این بازدید را به‌طور جدی در دولت دنبال کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران