شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120895 | |

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر برای ایران برد در برجام تصور نشود از آن خارج می‌شود و برنامه هسته‌یی خود را دوباره از سر می‌گیرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر برای ایران برد در برجام تصور نشود از آن خارج می‌شود و برنامه هسته‌یی خود را دوباره از سر می‌گیرد. سیدمحمد صدر در گفت‌وگو با ایرنا درمورد بهترین اقدام ایران در صورت خروج امریکا از برجام اظهار داشت: اگر چنین اتفاقی بیفتد اتحادیه اروپا، روسیه و چین می‌توانند در مقابل اقدام امریکا بایستند و اعلام کنند که از برجام حمایت و روابط تجاری و بانکی خود را تضمین می‌کنند که در این صورت این شرایط گزینه مناسبی برای جمهوری اسلامی خواهد بود. او ادامه داد: اما اگر با خروج امریکا، اروپا هم صرفا با گفتار از برجام حمایت کند و در عمل کاری برای پیاده کردن اهداف برجام انجام ندهد، طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران باید تصمیم دیگری بگیرد. مشاور وزیر امورخارجه به بازی برد-برد در برجام اشاره کرد و یادآور شد: قرار بود در این توافق

دو طرف از آن بهره‌مند شوند. صدر یادآور شد: طرف‌های مقابل در برجام خیال می‌کردند که جمهوری اسلامی دنبال سلاح اتمی است در حالی که نبود، آنها می‌خواستند این اعتماد را پیدا کنند که ایران به‌دنبال سلاح هسته‌یی نمی‌رود و برجام این موضوع را تایید کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران