شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120095 | |

دبیر شورای نگهبان گفت: وضعیت بانکی کشور نباید به جایی برسد که اعتماد مردم به آن کم یا خدای نکرده سلب شود و رو به بانک‌های خارج از کشور بیاورند.

دبیر شورای نگهبان گفت: وضعیت بانکی کشور نباید به جایی برسد که اعتماد مردم به آن کم یا خدای نکرده سلب شود و رو به بانک‌های خارج از کشور بیاورند.

به گزارش مهر، احمد جنتی در دیدار کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به محدوده‌ اختیارات نمایندگان و برخی انتظارات مردم از آنها، افزود: برخی توقعات مردم از نمایندگان در حوزه‌ اختیار آنان نیست و طبیعتا در آن زمینه نمی‌توانند کاری انجام دهند، اما بعضی دیگر از انتظارات مردم از عهده شما نمایندگان بر می‌آید و باید در جهت تسهیل و برآورده شدن آنها تلاش کنید. ازجمله وظایف مهم نمایندگان این است که رابط بین مردم و دولت و دستگاه‌های اجرایی باشند. رییس مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: در موضوع پیگیری امور و مشکلات مردم فقط بحث نمایندگی و وظیفه اداری مطرح نیست، بلکه این یک وظیفه شرعی است و هرکس که می‌تواند گره‌یی از مشکلات مردم را باز کند باید آن را به عنوان وظیفه شرعی خود قلمداد کند. دبیر شورای نگهبان گفت: به عنوان نمونه شما باید از معوقات بانکی که متاسفانه یکی از معضلات اقتصادی ما شده است، اطلاع داشته باشید و در جهت حل آن اقدام کنید. او با اشاره به معضلات بانکی و پولی کشور اظهار داشت: اعتماد مردم سرمایه‌ بزرگی است از همین رو وضعیت بانکی کشور نباید به جایی برسد که اعتماد مردم به آن کم یا خدای نکرده سلب شود و رو به بانک‌های خارج از کشور بیاورند. آیت‌الله جنتی با تاکید بر توجه جدی مسوولان به مشکلات اقتصادی کشور افزود: دولت و مجلس باید برای اموری مانند تولید و اشتغال که در سرنوشت کشور تاثیر زیادی دارد و از اهم مباحث اقتصادی است و متاسفانه معضلاتی را در جامعه ایجاد کرده، فکر اساسی بکنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران