شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 120093 | |

عضو هیات رییسه مجلس گفت: در جامعه ایران نیاز به اجماع نخبگانی است و امکان ندارد که با نسخه‌های تک‌قبیله‌یی و تک‌جناحی، کشور از بحران‌ها نجات یابد.

عضو هیات رییسه مجلس گفت: در جامعه ایران نیاز به اجماع نخبگانی است و امکان ندارد که با نسخه‌های تک‌قبیله‌یی و تک‌جناحی، کشور از بحران‌ها نجات یابد.

به گزارش مهر، در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی محمدعلی وکیلی در نطق میان‌دستور گفت: جمهوری اسلامی را بهترین نظام می‌دانیم اما وضع موجود را بهترین وضع نمی‌دانیم، دفاع از جمهوری اسلامی را دفاع از وضع موجود به حساب نمی‌آوریم و نقد وضع موجود را با راهبرد اصلاح‌طلبی، تنها راه جبران کاستی‌ها می‌دانیم. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معتقدیم فلسفه وجودی نظام، رفاه، عدالت، آزادی و امنیت برای مردم بوده است، معتقدیم در سال حمایت از کالای ایرانی، مهم‌ترین و ایرانی‌ترین کالا، ایرانیت و انقلاب اسلامی است و دفاع از ایرانیت و عزت ایرانی و نظام برآمده از خواست ایرانیان، نماد دفاع از کالای ایرانی به حساب می‌آید. عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی افزود: معتقدیم جمهوری اسلامی در پهنه ایران معنا دارد و هر اقدامی که به تضعیف ایران، اقوام ایرانی، غیرت و غرور ایرانیان منتهی شود، در نهایت به تضعیف جمهوری اسلامی می‌انجامد. وکیلی تصریح کرد: معتقدیم تصویر حرکتی سازمان‌ها و ارکان مختلف حاکمیتی با تب جامعه سازگار نیست؛ تبِ جامعه، حرکتی فراتر از این حرکت لاک‌پشتی است و با این روند و دست فرمان، امکان پاسخگویی به مطالبات مردم وجود ندارد. در شرایط کنونی با بحران‌هایی که شاهد هستیم و با مساله‌محوری، نمی‌توان مشکلات کشور را حل کرد. او تاکید کرد: می‌توان یک شبه به صورت پارتیزانی برای بازار ارز یا برای موضوع کم آبی نسخه‌یی تجویز کرد، اما نسخه‌های پارتیزانی، کارکرد مقطعی و لحظه‌یی دارد و می‌تواند به ضد خود تبدیل شود؛ مگر اینکه مساله را بنیادی ببینیم، همچنان که بحران‌ها بنیادی شده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران